پنجمین نشست شورای اداری قیروکارزین باهدف تعامل، هم‌اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات این شهرستان با حضور مسئولان محلی برگزار شد.


 

به گزارش قیروکارزین نیوز، پنجمین نشست شورای اداری قیروکارزین باهدف بررسی مسائل و مشکلات، تعامل و هم‌اندیشی و با حضور مسئولان محلی در سال اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 امام‌جمعه قیروکارزین در این جلسه ضمن تسلیت شهادت امام علی (ع) با پرداختن به مسائل این شهرستان، استان و کشور اظهار داشت: دفاع از مظلومان سیره انبیای اللهی است و ما باید به پیروی از این سیره با حضور در راهپیمایی روز قدس انزجار خود را از به خاک و خون کشیدن مسلمانان در کشورهای اسلامی اعلام کنیم.

حجت‌الاسلام عنایت‌الله اکبری ادامه داد: آل یهود امروز از منفورترین مردمان در این فجایع هستند و عقوبت این اعمال را خواهند دید.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشور خاطرنشان کرد: امید است توافقی با در نظر گرفتن عزت و اقتدار ملی و در شان کشور و ملت حاصل‌ شود و خداوند اجازه مکر و کید دشمنان در متن توافق را ندهد.

اکبری با تأکید بر حفظ دستاوردهای هسته‌ای ادامه داد: مفاد توافق‌نامه باید دربرگیرنده عزت و اقتدار ملت ایران باشد و بر امنیت ملی، منافع ملی و جایگاه رفیع سیاسی ایران در منطقه و جهان خدشه‌ای وارد نشود.

نماینده ولی‌فقیه در قیروکارزین با اشاره به وضعیت استانداری فارس بیان داشت: این استان هر از چندی دچار بحران مدیریتی شده و چوب این بی‌ثباتی‌ها را تمام شهرستان‌ها نیز خورده‌اند و این استان را عقب نگه داشته است.

وی با برشمردن ویژگی‌های استاندار آینده فارس ادامه داد: باید سکان استانداری فارس به فردی توانمند و باتجربه به‌دوراز افراط‌وتفریط و اهل تعامل و تعادل سپرده شود.

امام‌جمعه قیروکارزین در ادامه سخنان خود با پرداختن به مسائل و مشکلات مهم این شهرستان بیان داشت: باید در مورد آب سد سلمان فارسی قیروکارزین به مشکلات آب شرب و کشاورزی این شهرستان توجه شود چراکه این روا نیست درحالی‌که با بحران کم‌آبی روبه‌رو هستیم زمین‌های حاصل‌خیز این شهرستان رها شده و آب سد به زمین‌های شوره‌زار انتقال یابد.

اکبری در پایان با اشاره به مشکلات این شهرستان در حوزه بهداشت و همچنین راه‌های مواصلاتی افزود: با توجه به اهمیت بهداشت و درمان امروز امکانات بیمارستان قیروکارزین در شان این شهرستان نیست و به‌عنوان مسئله حیاتی این منطقه باید پیگیری شود.

وی ادامه داد: پیگیری امور راه‌های مواصلاتی این شهرستان نیز باید از اولویت‌هایی باشد که موردتوجه و پیگیری قرار گیرد.

فرماندار قیروکارزین در سخنان خود در این نشست اظهار کرد: باید از فیوضات ماه مبارک رمضان بهره‌مند شده و مقام و تجملات زندگی شیرینی عبادت و بندگی خدا را از ما نگیرد.

اشکان کاظمی با اشاره به سیستم اتوماسیون اداری این شهرستان اظهار داشت: ادارات باید حداکثر استفاده را از این سیستم ببرند چراکه امروز مردم در دورافتاده‌ترین نقاط این شهرستان می‌توانند مکاتبات و درخواست‌های خود را از طریق شوراها و دهیاران با استفاده از این زیرساخت الکترونیک به دست مسئولان رسانده و پاسخ دریافت کنند.

کاظمی بابیان اینکه برخی مدیران در فضای مجازی مسائل و مکاتبات اداری خود را مطرح می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به امنیت پایین فضاهای مجازی و امکان سوءاستفاده از این مطالب نباید به انتشار موضوعات اداری در این فضا پرداخت.

وی ادامه داد: مدیران برای نشر اخبار و اطلاعات و تبلیغات خود می‌توانند از پرتال خبری این شهرستان با داشتن بستری امن و به‌طور رایگان استفاده کنند.

این مقام مسئول در پایان در مورد انتشار برخی تصاویر غیراخلاقی و همچنین مطالبی در راستای تخریب عملکرد دولت در فضای مجازی و منتسب به برخی کارکنان اداری هشدار و از برخورد با آنان خبر داد.

رئیس اتاق اصناف قیروکارزین نیز در این نشست اظهار داشت: در ابتدای شروع به کار اتاق اصناف قیروکارزین نزدیک به ۷۰ درصد اصناف پروانه کسب نداشته و یا از تاریخ مجوزهای آنان گذشته بود اما در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد از اصناف دارای مجوز و پروانه هستند.

موسی هاشمی با اشاره به تسهیل در روند اعطای پروانه کسب اضافه کرد: اصناف بدون پروانه با توجه به شرایط موجود نسبت به اخذ مجوز اقدام و دستگاه‌های اجرایی مربوطه نیز در ساماندهی امور به اتاق اصناف کمک و همکاری بیشتری کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قیروکارزین نیز در این نشست با اشاره به ساخت بیمارستان سرطان جنوب کشور عنوان داشت: احداث این بیمارستان به‌صورت وقف جمعی نیاز به گسترش روحیه خیرخواهی و مشارکت جمعی در جامعه دارد تا مردم با نیت خیر خود در این فعالیت مشارکت کنند و تاکنون فرهنگیان بیشترین کمک و مشارکت را در این بحث داشته‌اند.

حجت‌الاسلام محمد مقصودی با اشاره به اینکه بیمارستان سرطان تنها برای ارائه خدمات درمانی احداث نمی‌شود، اضافه کرد: این بیمارستان جامع، مرکزی برای تحقیقات است تا با بهره‌گیری از متخصصان مجرب، نسبت به پیشگیری و درمان بیماران سرطانی اقدام شود و همچنین بیماران در فضای بهتری به مداوا پرداخته و خدمات بهتری به آن‌ها ارائه شود.

به گزارش فارس، بیمارستان سرطان که در آینده می‌تواند در حوزه‌های پیشگیری، تحقیقات و سلامت مردم جنوب کشور به‌ویژه مردم استان فارس بسیار مؤثر باشد، در مرکز آموزشی پزشکی درمانی پیوند اعضا ابن‌سینا واقع است و به‌ عنوان بنیاد سرطان جنوب کشور در شیراز احداث می‌شود.

انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید