به مناسبت هفته دفاع مقدس یادواره سرداران و ۲۰۰ شهید سرافراز قیروکارزین با حضور مسئولان محلی و میهمانانی از سایر شهرستان‌ها در بخش افزر برگزار شد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، یادواره سرداران و ۲۰۰ شهید سرافراز شهرستان قیروکارزین با حضور امام‌جمعه فیروزآباد، امام‌جمعه و فرماندار قیروکارزین، بخشداران و مسئولان محلی این شهرستان، مردم، بسیجیان، خانواده‌های معظم شهیدان، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان در تپه نورالشهدای شهر افزر برگزار شد.

در این مراسم که با روایتگری سرهنگ حسین عبدی از خاطرات دوران دفاع مقدس همراه بود ذاکر اهل بیت (ع) سید ابراهیم طاهری نیز به مدیحه‌سرایی و نوحه‌خوانی پرداخت.

فرماندار قیروکارزین در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: درواقع برگزاری این یادواره‌ها انجام‌وظیفه بازماندگان راه شهادت و مسئولان برای رساندن پیام ایثارگری و شهادت شهدای راه حق و جانبازان و همچنین ترویج اخلاق‌محوری حاکم در هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان است.

اشکان کاظمی افزود: نیاز امروز جامعه یادآوری راه و رسم شهدا و معرفی الگوهای مناسب برای هم‌دلی و هم‌زبانی و مشارکت در استقلال و سربلندی نظام جمهوری اسلامی است.

این مقام مسئول گفت: یادواره شهدا مظهر تجلی قدرت شهدا و یادآور وداع عده‌ای ازخودگذشته با تمام تمایلات دنیایی است.

کاظمی ادامه داد: امروز ایران اسلامی امنیت و قدرت منطقه‌ای خود را مدیون خون شهدای انقلاب اسلامی است.

به گزارش فارس، پیش از آغاز این مراسم فرماندار و امام‌جمعه قیروکارزین با همراهی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قیروکارزین و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان از منزل تعدادی از خانواده‌های شهدای بخش افزر در شهر افزر و روستای تنگ‌کله بازدید کردند.

انتهای پیام

 

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید