تصویر کودک سوری که جسدش در سواحل ترکیه کشف شد، به سرعت در رسانه ها و شبکه های اجتماعی جهان منتشر شد و موجی از واکنش ها را در پی داشت.


 

به گزارش قیروکارزین نیوز، نیلوفر دمیر چهارشنبه ۱۱ شهریور پسر خردسالی را با یک تی‌شرت قرمز، شلوار آبی و کفش‌های سیاه در ساحل بدروم ترکیه یافت که با صورت روی شن‌ها افتاده بود.

این کودک سه ساله که “ایلن کوردی” نام داشت، یکی از ۱۲ پناهنده سوری اهل کوبانی بود که در تلاش برای رسیدن به سواحل یونان، غرق شد و پیکر بی جان وی همراه با جسد برادر پنج ساله‌اش در سواحل منطقه توریستی بدروم ترکیه پیدا شده است.

تصاویر دلخراش بدن بی جان این کودک سوری به سرعت در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد و به خبر اول بسیاری از رسانه های جهان از جمله کشورهای اروپایی که این روزها صحنه حضور گسترده پناهجویان است، تبدیل شد؛ پناهجویانی که برای فرار از جنگ و درگیری به کشورهای اروپایی پناه آورده‌اند اما در این کشورها نیز دست کم تاکنون نه تنها به آرامش و رؤیای زندگی آرام دست نیافته‌اند، بلکه با خشونت نیروهای پلیس در مناطق مرزی و آزار و اذیت از سوی گروه‌های افراطی روبرو شده‌اند.

انتشار تصاویر این کودک بی گناه موجی از تاثر را در میان کاربران شبکه های اجتماعی بدنبال داشته و افکار عمومی خواستار رسیدگی نهادهای بین المللی به وضعیت نابسامان هزاران پناهجوی سوری، افغان و عراقی هستند که در ماههای اخیر در تلاش برای رسیدن به کشورهای اروپایی همچون آلمان و فرانسه هستند.

دمیر ۲۹ ساله برای آژانس خبری دوغان ترکیه کار می‌کند. او و همکارانش جسد برادر آیلان، گالیپ را نیز با فاصله کمی از جنازه او یافتند. دمیر در این باره گفت : «جسد او نیز به همان شکل در ساحل افتاده بود. آنها هیچ وسیله ایمنی برای شناور ماندن در سطح آب همراه خود نداشتند. این مسئله نشان دهنده این است که لحظه وقوع این حادثه تا چه اندازه غم‌انگیز بوده است.» این خبرنگار گفت که بعد از این ماجرا فهمیده که جسد مادر این دو برادر در فاصله ۲۲۵ کیلومتری از اجساد آن‌ها به ساحل رسیده است./انتهای پیام
برای نمایش اندازه واقعی به روی عکس ها کلیک کنید.

 

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید