مدیر کمیته امداد شهرستان قیروکارزین از رشد ۱۱ درصدی درآمد صندوق صدقات امداد در این شهرستان خبر داد.


 

به گزارش قیروکارزین نیوز، محمد مریدزاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از راه‌های درآمدی این نهاد از محل صندوق‌های صدقات است که در سطح شهرها و روستاها گسترده شده و مردم صدقات خود را به این صندوق‌ها واریز می‌کنند تا به دست نیازمندان برسد.

وی از کمک‌های مردمی به‌عنوان امانت‌های مردم در دست کمیته امداد نام برد و گفت: تنها هدف امداد جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای رفع مشکلات نیازمندان و توانمندسازی آنان است و برای تحقق این مهم از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) قیروکارزین بابیان این‌که ۶۰ درصد خانوارهای سطح این شهرستان مشترک ۱۰ هزار و ۲۷۰ صندوق صدقات هستند که مأموران این نهاد هر دو ماه یک‌مرتبه نسبت به مراجعه به مشترکان و تخلیه وجوه صندوق‌ها اقدام می‌کنند، تصریح کرد: ۷۳۵ میلیون ریال کمک‌های مردمی از طریق صندوق‌های صدقات در سطح این شهرستان جمع‌آوری‌ شده است که نسبت به درآمد پنج‌ماهه مدت مشابه آن در سال ۹۳ رشدی ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

مریدزاده اعتماد به کمیته امداد امام خمینی (ره) و حس نوع‌دوستی آنان را از مهم‌ترین عوامل رشد کمک‌های مردمی دانست و تصریح کرد: درآمد حاصل از صندوق صدقات کمیته امداد در بخش‌های مختلف مانند هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، بهداشت و درمان، تهیه جهیزیه نوعروسان، بازسازی و تعمیرات مسکن مددجویان، تأمین کالاهای اساسی، ودیعه مسکن و وام کارگشایی و اشتغال‌زایی خانواده‌های بی‌بضاعت هزینه می‌شود.

این مقام مسئول در پایان کمک به نیازمندان را از بهترین اعمال و سرچشمه انواع برکات و آثار معنوی و مادی در دنیا و آخرت دانست و بیان داشت: از خیران و اقشار مختلف مردم انتظار داریم با کمیته امداد همکاری کنند تا شاهد خدمات‌رسانی بیشتر و مؤثرتر به جامعه هدف باشیم.

انتهای پیام

 

 

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید