نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس با انتقاد از گزارش‌های ناصحیح کارشناسان آب گفت: در حالی آب قیروکارزین به دیگر شهرستان‌ها می‌رود که آب در این شهرستان جیره‌بندی شده است.

به گزارش قیروکارزین نیوز، نادر فریدونی  در نشست شورای اداری این شهرستان که با  حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد گفت: در راستای توسعه متوازن در کشور باید قیروکارزین محرومیت‌زدایی شده و برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال مردم تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: قیروکارزین از توانمندی‌های طبیعی بسیاری در کنار نیروی انسانی ماهر برخوردار است که باید از این ظرفیت استفاده شود.

نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که در قیروکارزین مردم به خاطر نبود آب شرب تجمع می‌کنند خاطرنشان کرد: این در حالی است که آب این منطقه به دیگر شهرستان‌ها فرستاده می‌شود و عین مطلب «آب در کوزه و ما تشنه‌لبان می‌گردیم» در این شهرستان مصداق یافته است.

 وی ادامه داد: روستاهای قلات، تنگ روئین و همچنین بخش افزر با کمبود جدی آب شرب مواجه شده و از آب جیره‌بندی استفاده می‌کنند و این نتیجه گزارش ناصحیح کارشناسان آب بوده که می‌گویند آبی که از چاه برای این مناطق فرستاده می‌شود کافی است.

این مقام مسئول گفت: گزارش‌های ناصحیح در این زمینه توسط اداره آب استان فارس باعث شده نتوانیم مجوز استفاده از آب را برای این مردم بگیریم.

فریدونی بابیان این‌که بخش کشاورزی قیروکارزین به‌عنوان قطب اقتصاد آن به دلیل خشک‌سالی در حال نابودی است بیان داشت: راه علاج این بخش احداث کانال‌های پایاب سد سلمان فارسی شهرستان بوده که تاکنون اجرایی نشده است.

نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به منابع گازی این شهرستان خاطرنشان کرد: با توجه به منابع عظیم گازی مانند سفید زاخور، هالگان و غیره درزمینهٔ احداث پالایشگاه در این شهرستان تلاش‌هایی صورت گرفته که امیدواریم با عنایت دولت تدبیروامید کلنگ ساخت پالایشگاه در سال ۹۴ به زمین زده شود.

وی در پایان ضمن تأکید بر حل مشکل اشتغال این شهرستان از طریق احیای کشاورزی و استفاده از ظرفیت نفتی، عدم تخصیص اعتبار به پروژه‌های راه‌سازی چهار محور منتهی به این شهرستان را از دیگر مشکلات آن دانست.

انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید