جشن گلریزان آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در شهرستان قیروکارزین با حضور خیران نیک اندیش و مسئولان محلی برگزار شد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، در شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) مراسم جشن باشکوه گلریزان با حضور خیران نیک اندیش، امام جمعه شهرستان، فرماندار، رئیس دادگستری، دادستان شهرستان و اعضای شورای تامین و اداری در شهرستان قیروکارزین برگزار شد.

سعید مهرآفرین رئیس بازداشتگاه قیروکارزین گزارشی درخصوص اهداف گلریزان و ستاد دیه و عملکرد آن در سال ۱۳۹۷ ارائه کرد و سپس پیام مدیر کل زندان های فارس در خصوص مراسم گلریزان قرائت شد.

امام جمعه قیروکارزین نیز در این مراسم اظهار داشت: زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان چشم انتظار یاری خیران و مردم نیکوکار در جشن های گلریزان هستند.

حجت الاسلام عنایت اله اکبری افزود: این گونه کمک ها زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله بدهکاران و مدیون های مالی را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه کمک خیران و گذشت شاکیان در جرایم غیرعمد منجر به پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی می شود، تصریح کرد: حمایت از زندانیان جرایم غیرعمد و کمک به آزادی آنان موجب کاهش بسیاری از آسیب ها می شود چرا که آنان افرادی هستند که به دلیل انجام دادن فعلی به صورت غیرعمد روانه زندان شده اند.

اکبری ادامه داد: به طور قطع در آن سوی قضیه خانواده های آنان نیز با مشکلات فروانی مواجه شده اند و در این راستا چنانچه قدمی در مسیر کمک به آزادی این قشر آسیب دیده از زندان برداشته نشود،با خانواده هایی آسیب دیده رو به رو خواهیم بود.

وی با بیان این که برخی خیران و نیکوکاران شهرستان پای ثابت این گونه مجالس نیکوکاری هستند ابراز داشت: از سال های گذشته تاکنون برخی خیران شهرستان نقش بسیار تاثیر گذاری در حمایت از نیازمندان چه در حوزه زندانیان ، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی داشته اند و ما باید با فرهنگ سازی زمینه مشارکت سایر مردم نیز در کارهای خیر فراهم کنیم.

در پایان امام جمعه قیروکارزین در خصوص اهمیت جایگاه نیکوکاری در قرآن و روایات ائمه اطهار بیان داشت: با توجه به سیره امام حسن مجتبی(ع) که در چندین مرحله تمام دارایی خویش را انفاق نمودند مردم را تشویق به ادامه دادن این سنت حسنه کرد و خواستار همکاری و مشارکت حداکثری جهت کمک به زندانیان جرائم غیر عمد و حل مشکلات خانوادگی آنها و جلوگیری از آسیب های اجتماعی شد.

از نکات برجسته این مراسم کمک کودکی بود که با شکستن قلک عیدی خود و کمک به این مراسم خواستار آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بود.

علی محمد کریمی فرماندار قیروکارزین نیز در حاشیه این مراسم از صنایع دستی تولید شده توسط زندانیان بازدید به عمل آورد.

در پایان این مراسم نیز از خیرین با اهداء تندیس و لوح سپاس توسط مسئولین شهرستان قدردانی به عمل آمد و پس از اقامه نماز جماعت از خیرین روزه دار با صرف افطاری پذیرایی شد./انتهای پیام


 

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید