فرماندار شهرستان قیروکارزین در مراسم گرامیداشت هفته معلم در شهر قیر :

نقش معلمان در توسعه ی جوامع انکارناپذیر است


فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : معلّم با روح و جان دانش آموز سروکار دارد و به همین جهت بعنوان الگویی محبوب در جوامع شناخته شده است

به گزارش قیروکارزین نیوز، علی محمد کریمی در مراسم گرامیداشت روز معلم در جمع فرهنگیان و بازنشستگان شهر قیر حضور پیدا کرد و هفته معلم را به آنها تبریک گفت
فرماندار شهرستان قیروکارزین در این مراسم گفت : تعلیم و تربیت فرزندان این مرزو بوم و آینده سازان کشور بعهده ی آموزش و پرورش است که این موضوع اگر به درستی مدیریت شود ، تاثیر بسزایی در روند پیشرفت و توسعه ی کشور خواهد داشت .
کریمی گفت : رابطه دانش آموز با معلّم یک رابطه باطنی و معنوی می باشد که دانش آموز ، معلّم را شخصیتی محترم و ممتاز می‌داند که او را در بزرگ شدن و به استقلال و آزادی رسیدن، و به عضویت رسمی جامعه در آوردن کمک می کند .
وی در این خصوص افزود : استاد و معلّم باید به این مسئولیت سنگین و ارزشمند و میزان و مقدار نفوذش در دانش آموزان دقت نموده و با اخلاق و رفتار خویش بهترین الگوها را در اختیار دانش آموزان و یا دانشجویان خود قرار دهند .
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قیروکارزین  با اشاره به نقش انکارناپذیر این قشر در توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه، خاطر نشان کرد: نیروی انسانی یکی از مولفه های اصلی توسعه جوامع به شمار می آیند که تربیت و پرورش این مولفه بر عهده معلم است .
فرماندار شهرستان قیروکارزین با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته سرمایه گذاری عظیمی بر روی نیروی انسانی دارند، تاکید کرد : در صورتی که خواهان توسعه و پیشرفت کشور هستیم بایستی بر روی نیروی انسانی سرمایه گذاری کرده و این مهم در دانشگاه ها امکانپذیر است.
لازم به ذکر است در پایان مراسم از معلمین برتر شهرستان در مقاطع مختلف تحصیلی  با اهداء لوح تقدیر توسط فرماندار شهرستان قیروکارزین تجلیل بعمل آمد  .

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید