فرماندار شهرستان قیروکارزین در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان :

فرماندار شهرستان قیروکارزین با بیان این که در دهه ها ی اخیر آموزش و پرورش سکوی پرتاب وزارتخانه ها شده است، گفت : آسیب فرهنگی بزرگترین آسیب را بر پیکره آموزش و پرورش وارد کرده و باعث شده حوزه آموزش و پرورش در طول دهه های اخیر ا از هدف اصلی خود دور بماند .


به گزارش  قیروکارزین نیوز، علی محمد کریمی در دیدار با فرهنگیان شهرستان که با حضور نجفی مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس برگزار شد به بحث آسیب شناسی در آموزش و پرورش پرداخت
فرماندار شهرستان قیروکارزین اظهار داشت : با بررسی اجمالی بر نوع نگاه آموزش و پرورش در جوامع مختلف می توان مشاهده نمود که کشورهای پیشرفته و حتی کشورهای در حال توسعه  چگونه از طریق آموزش صحیح به رشد و شکوفایی رسیده  و از کشورهای جهان سوم سبقت گرفته اند و با اندک سرمایه گذاری می توانند به اهداف کلان خود برسند .
کریمی اذعان نمود : تجارب کشورهای موفق نشان می دهد که پیشرفت ودستیابی به قله های ترقی در سایه کوشش و تلاش میسر است و اگر به عوامل مؤثر در توسعه بنگریم نقش آموزش وپرورش دراین میان بی بدیل خواهد بود .
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قیروکارزین خاطر نشان کرد  : امروز نقش آموزش و پرورش از تمامی نهادها و دستگاه‌ها بالاتر بوده و اصلی ترین آسیبی که می تواند آن را تهدید کند آسیب فرهنگی است . وی افزود : آسیب فرهنگی بزرگترین آسیب را  بر پیکره آموزش و پرورش وارد کرده  و باعث شده حوزه آموزش و پرورش در طول دهه های اخیر از راه و روش اصلی خود به خطا رفته و از هدف اصلی خود که تربیت انسان است دور بماند و صرفا به تولید علم بپردازد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین به تبعیض های آموزش اشاره نمود و گفت : تقسیم آموزش و پرورش به دو قطب غنی و فقیر باعث آزرده خاطر شدن خانواده ها ی زیادی شده و اگرچه امکان تبدیل تمام مدارس آموزش و پرورش به دولتی وجود ندارد اما باید تمامی بسترهای لازم  جهت ارائه امکانات آموزشی برای تمامی افراد جامعه فراهم شود .
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قیروکارزین گفت : امروزه بازارهای سیاه آموزشی و خرید و فروش علم عرصه را بر خانواده ها تنگ نموده و باعث شده تمام کسانی که برای ارتقاء سلامت اجتماعی فرهنگی اقتصادی و امنیتی خانواده ها و اجتماع تلاش می کنند بخش زیادی از وقت و اقتصاد خود را صرف هزینه های آموزشی کنند .
کریمی در پایان با اشاره ای بر کمبود ها و امکانات آموزشی در شهرستان قیروکارزین از مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس خواست تا در خصوص مساعدت در تکمیل  و تجهیز سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش ، تامین کمبود نیروی انسانی در حوزه مدارس ابتدایی ، هوشمند سازی مدارس ، احداث  استخر شنا برای دانش آموزان و اختصاص امکانات و تجهیزات آموزشی مانند میز و صندلی همکاری لازم رابا شهرستان قیروکارزین جهت تامین موارد ذکر شده نمایند .

         

        

        

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید