با حضور مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس صورت گرفت:

با حضور مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس و فرماندار قیروکارزین ضمن بازدید از شهرک، مسائل و مشکلات صنعتگران نیز مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش قیروکارزین نیوز، فرماندار شهرستان قیروکارزین با اشاره به اهمیت شهرک صنعتی قیروکارزین در جذب سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان بر تخصیص اعتبارات شهرستانی و ۳ درصد سهم نفت و گاز برای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها تأکید کرد و اظهار داشت:با توجه به اینکه اقتصاد و معیشت اصلی مردم در این شهرستان بر پایه کشاورزی است و با بروز خشک‌سالی‌ها و کمبود منابع آب، راهبرد توسعه صنعتی در دستور کار قرار گرفته، با محوریت توجه به شهرک صنعتی و تکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک ، سال گذشته اقدامات مؤثری انجام‌شده و شاهد جذب سرمایه‌گذار در این شهرک صنعتی می باشیم.

فرماندار قیروکارزین از مذاکره با سرمایه‌گذاران جدید خبر داد و تصریح کرد: برای ایجاد واحدهای جدید صنعتی در شهرک صنعتی قیروکارزین مراحل جذب این سرمایه‌گذاران در حال انجام است.

وی همچنین جانمایی ناحیه جدید صنعتی را از دیگر خواسته های مردم شهرستان دانست و تاکید کرد: راه اندازی ناحیه جدید صنعتی متناسب با ظرفیت های اقتصادی و جذب سرمایه گذاری با توجه به نقاط بالقوه و پتانسیل های موجود، امکان سرمایه گذاری های جدید را برای شهرستان فراهم خواهد کرد.

 مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز در این بازدید از شتاب در اجرای طرح های تکمیل زیرساخت ها در شهرک صنعتی قیروکارزین خبر داد و گفت : در ماه های اخیر عملیات اجرایی طرح تکمیل زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری با اعتباری افزون بر ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آغاز و سه طرح دیگر در بخش های تکمیل شبکه روشنایی، پروژه پل جاده دسترس باند رفت و نیز پروژه تکمیل زیر سازی و آسفالت نیز با اعتبار ۸ میلیارد ریال با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار اجرایی می شود.

احد فتوحی در ادامه با اشاره به اختصاص ۷۰ درصد مشوق برای حمایت از سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی قیر و کارزین، اظهار داشت : این مشوق‌ها در راستای ایجاد اشتغال، توسعه صنعتی و بسترسازی برای تحقق تولید کالای ایرانی در نظر گرفته‌ شده است وتا پایان امسال نیز اعمال می شود.

وی افزود: برای فعالان صنعتی و اقتصادی و سرمایه‌گذاران در این شهرک صنعتی کاهش سهم پرداخت نقدی به ۵ درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به ۴۸ ماه در نظر گرفته ‌شده و به ‌شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف ۷۰ درصد از اسناد تعهدی سرمایه‌گذاران به ‌عنوان مشوق، به آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

فتوحی ادامه داد: شهرک صنعتی قیروکارزین در زمینی به مساحت ۷۵ هکتار احداث که ۵۲ هکتار آن آماده واگذاری است .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اظهار داشت : در شهرک صنعتی قیروکارزین تاکنون ۲۸ قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقد شده که از این تعداد ۶ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی ۶۰ نفر بهره‌بردار و ۲۰ واحد صنعتی در حال ساخت‌و ساز است که دو واحد صنعتی نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

فتوحی بابیان اینکه تمام زیرساخت‌ها و امکانات و تسهیلات لازم برای سرمایه‌گذاران به‌منظور سرمایه‌گذاری در این شهرک صنعتی فراهم‌شده است، خاطرنشان کرد: این شهرک گنجایش استقرار ۲۶۰ واحد صنعتی با کاربری‌های مختلف در حوزه صنایع کوچک و متوسط با پیش‌بینی اشتغال افزون بر ۱۳۰۰ نفر را در خود دارد.

وی در ادامه با تاکید بر رفع مشکلات مطرح شده از سوی صنعتگران گفت: چنانچه سرمایه گذارانی دارای مشکل کسری وثیقه برای دریافت تسهیلات بانکی باشند این شرکت آمادگی دارد از ظرفیت های موجود درصندوق ضمانت سرمایه گذاری برای تامین کسری وثایق تا سقف ۳۰میلیارد استفاده تا مشکل واحد های صنعتی حل شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین درپاسخ به سرمایه گذارانی که با مشکل کمبود منابع مالی برای تکمیل طرح های خود مواجه هستند گفت: آمادگی داریم طرح هایی که دارای توجیه فنی است را به بنیاد برکت معرفی کنیم تا با مشارکت این بنیاد طرح ها به مرحله تولید و اشتغال برسد.

فتوحی همچنین از آمادگی این شرکت برای ایجاد ناحیه صنعتی جدید در مناطق مستعد این شهرستان که دارای سرمایه گذار هستند خبرداد وگ فت: شرط ایجاد ناحیه صنعتی وجود منبع آب پایدار است./انتهای پیام


       

       

      

       

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید