به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اداره بهزیستی قیروکارزین جهت ارائه خدمات به مدت دو شبانه روز با حضور رئیس و کارشناسان بخش های مختلف به دهستان هنگام  انتقال یافت.


به گزارش قیروکارزین نیوز، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف سرکشی و محرومیت زدایی، شناسایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و همچنین پیگیری وضعیت خانواده های نیازمند و اقشار آسیب پذیر و بازدید از مناطق محروم دهستان هنگام اداره بهزیستی شهرستان قیروکارزین به مدت دو شبانه روز با حضور رئیس این اداره و کارشناسان واحدهای مربوطه و همراهی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای این دهستان تسهیگر مربوطه، بهیار شبکه بهداشت و فرمانده حوزه مقاومت بسیج هنگام در راستای ارائه خدمات به دهستان هنگام انتقال یافت.

در این بازدیدها کارشناسان شبکه بهداشت نیز ضمن اعلام آمادگی همکاری پرسنل بهزیستی را در این بازدیدها همراهی کردند همچنین به دعوت رییس اداره بهزیستی، فرماندار شهرستان با همراهی بخشدار مرکزی در روز دوم به گروه پیوسته و از این مناطق بازدید به عمل آوردند.

در این حضور دو روزه روستاهای ابو عسکر، نو آباد، باغنو، هورز، هنگام، شهرک اتحاد، تنگ کیش و آب شیرین توسط رئیس اداره بهزیستی، کارشناسان این اداره و دهیاران و شوراهای اسلامی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت و ضمن سرکشی از خانواده های تحت پوشش، خدماترسانی به آنان در قالب ارائه سبد غذایی، پیگیری مشکلات و همچنین ارائه خدمات روان شناسی و مددکاری مورد نیاز خانواده ها در محل انجام گرفت.

همچنین افراد نیازمند و معلولی که تا کنون از خدمات بهزیستی بهره مند نشده بودند نیز شناسایی شده  و برای هر روستا به طور جداگانه کارگاه های مورد نیاز آموزشی با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته توسط دهیاران در قالب آموزش مهارتهای زندگی، مهارت های فرزند پروری، آموزش های پیشگیری از اعتیاد،  کنترل خشم، ارتقاء سلامت روان و ارتباط موثر بین زوجین توسط کارشناسان مربوطه برگزار شد.
در این بازدیدها ضمن ارائه بسته غذایی، بسته های لوازم التحریر نیز بین دانش آموزان تحت پوشش، نیازمند و همچنین کودکان مهدهای کودک توزیع شد و همچنین خدمات مشاوره ای لازم و اختصاص وام در راستای طرح های اشتغال زایی معلولان و نیازمندان توسط کارشناسان مربوطه به آنان ارائه شد.

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید