با حضور مسوولان محلی صورت گرفت

جلسه بررسی و حل مسائل و مشکلات روستای قلات در بخش مرکزی قیروکارزین با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی و مسوولان ادارات در این روستا برگزار شد.


به  گزارش قیروکارزین نیوز، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جلسه بررسی و حل مسائل و مشکلات روستای قلات در بخش مرکزی قیروکارزین با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، مسوولان ادارات، دهیار قلات و اعضای شوراهای اسلامی و مردم در این روستا برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان قیروکارزین در این جلسه اظهار داشت: احداث یک باب آموزشگاه در روستای قلات از اولویت های حوزه ی آموزش و پرورش در این روستا خواهد بود .

علی محمد کریمی ضمن اشاره به بازدید خود از روستا، معابر عمومی ، بهسازی روستایی و روشنایی معابر گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی به منظور افزایش سطح رفاه عمومی مردم روستا در جریان است که دستگاه های اجرایی شهرستان در قالب اجرای پروژه های عمرانی، بهداشتی، آموزشی و … در حال خدمات رسانی می باشند.

این مقام مسوول بر لزوم حفظ ارزش های نظام انقلاب اسلامی و تکریم شهدا اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به کمبودها در قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، امروز شاهد خدمات رسانی نظام در ابعاد مختلف هستیم اگر چه  وظیفه سنگینی با توجه به نیازهای مردم داریم .

کریمی با اشاره به ظلم هایی که قبل از انقلاب به مردم در نقاط مختلف روا شده است ابراز داشت: به جوانان روستا ی قلات توصیه می شود از تئاتر ” کابوس کاووس” اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان که درا یام دهه فجر به مدت ۱۰ شب در مرکز شهرستان اجرا خواهد شد دیدن کرده و با گوشه ای از ددمنشی های قبل از انقلاب که بر پیکره شهرها و روستاهای ما حادث شده آشنا شوند.

 وی ادامه داد: این تئاتر برگرفته از فرهنگ ایران قبل از انقلاب اسلامی است که توانسته عناوین برتر استانی را کسب کرده و به جشنواره تئاتر کشوری نیز راه پیدا کند.

فرماندار قیروکارزین گفت: جوانان شهرستان باید با سعه صدر، اوضاع و شرایط کشور و فشار بین المللی بر نظام مقدس جمهوری اسلامی را درک کرده و چهل سال عزت و افتخار ایران اسلامی را که حاصل خون شهداست پاس بدارند.

کریمی خاطر نشان کرد: امروز نقاط  مختلف آسیا و خاورمیانه، از افغانستان تا لیبی با چالش‌های بسیار زیادی روبرو است و ایران اسلامی یک جزیره با ثبات در منطقه پر تلاطم خاورمیانه است.

وی افزود : مسوولان ما برای حفظ امنیت ایران اسلامی هزاران کیلومتر خارج از مرزهای انقلاب اسلامی حافظ منافع جمهوری اسلامی بوده و همچنین از مرزهای کشور دفاع می‌کنند و با توجه به اینکه نظام هزینه های زیادی به منظور تامین امنیت داده بر همه ما واجب است که قدردان این امنیت بوده و از پرداختن به مسائل حاشیه ای بپرهیزیم.

فرماندار شهرستان قیروکارزین تصریح کرد :  پروژه های حوزه راهسازی در شهرستان فعال است که از جمله ی آن اجرای پروژه های راهسازی در محور های منتهی به شهرستان های فیروزآباد، جهرم، خنج  و دهستان هنگام و همچنین محورهای روستایی می باشد .

 وی ادامه داد: در این خصوص از پیگیری های نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و اهتمام مدیران کل حوزه راه در استان نیز باید قدر دان بود.

کریمی گفت: در حوزه آموزش و پرورش با تلاش های انجام شده احداث یک باب آموزشگاه در روستای قلات از اولویت های کاری بوده که اگر توافقات انجام شود عملیات اجرایی آن در آینده ی نزدیک آغاز خواهد شد .

فرماندار شهرستان قیروکارزین در حوزه ورزش نیز از بهره برداری زمین چمن مصنوعی فوتسال در این روستا طی شش ماهه نخست سال آینده خبر داد و ابراز داشت: با توجه به پیگیری های انجام شده زمین فوتسال این روستا تا هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید و مشکل  آب و برق مجموعه ورزشی قلات با همکاری اداره ورزش و شرکت آب و فاضلاب روستایی حل خواهد شد.

کریمی با توجه به وضعیت خشکسالی های پی در پی در شهرستان افزود: باید اهمیت موضوع آب را درک کنیم  و به منظور پیشگیری از بحران آب، بدون هیچ تبعیضی با تمامی کسانی که از آب‌های زیرزمینی بهره برداری غیر قانونی می کنند برخورد خواهیم کرد.

وی در پایان بیان داشت: در این راستا کشاورزان باید با استفاده از شیوه های آبیاری نوین و تحت فشار که مورد حمایت دولت نیز می باشد در مصرف این مایه حیات صرفه جویی کنند و از تسهیلات آن نیز بهره مند شوند.

فرماندار شهرستان قیروکارزین در ادامه دیدار خود از روستای قلات با همراهی مسوولان با خانواده شهیدان رضایی ملاقات کرده و با مادر شهیدان رضایی در رابطه با مسائل و مشکلات خانواده این شهیدان بزرگوار گفتگو کرد .

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید