فرماندار قیروکارزین:

فرماندار قیروکارزین خواستار تکمیل تجهیز و بهره برداری مرکز جامع سلامت افزر و حصار کشی و تجهیز مرکز جامع سلامت دهستان زاخرویه شد و گفت: با توجه به سرانه جمعیتی شهرستان، تعداد پزشکان متخصص جوابگوی نیازهای مردم نیست.


به گزارش قیروکارزین نیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی فارس با همراهی نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد، قیروکارزین و فرشبند در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه شهرستان قیروکارزین، فرماندار قیروکارزین  و معاونان حوزه بهداشت، توسعه و غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فارس از بیمارستان امام محمد باقر(ع)  شهر قیر دیدن کرده و سپس در شبکه بهداشت و درمان شهرستان مشکلات موجود را مورد رسیدگی قرار دادند.

فرماندار شهرستان قیروکارزین اظهار داشت : در بازدید به عمل آمده مسائل و مشکلات حوزه بهداشت در بیمارستان امام محمد باقر (ع) قیر بررسی رشد که نیاز است بمه نظور تامین تجهیزات و اختصاص کادر پزشکی اهتمام بیشتری صورت پذیرد.

علی محمد کریمی خاطر نشان کرد : با توجه به جمعیت هشتاد هزار نفری شهرستان حضور پزشکان متخصص در این بیمارستان جوابگوی نیازهای مردم منطقه نیست و نیاز به افزایش نیروی متخصص در این بخش به شدت احساس می شود  و این کمبود زیبنده این مردم بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب نیست .

وی گفت با توجه به تعدد محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان و حادثه خیز بودن این محورها ، آمار تصادفات جاده ای منجر به فوت در شهرستان بالا بوده که در حوزه اورژانس جاده ای نیاز هایی وجود دارد که در این میان آمبولانس های مجهز به امداد و نجات می تواند راهگشای بسیار خوبی باشد.

فرماندار قیروکارزین بیان داشت : در زمان وقوع حوادثی چون سیل و زلزله ، امکانات مدیرت بحران در حوزه بهداشت کم می باشد که در این زمینه باید راهکار های لازم اندیشیده شود تا تجهیزات لازم در شهرستان مستقر شود .

کریمی همچنین در خصوص مشکل کمبود لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی در شهرستان گفت : به دلیل نبود بعضی از امکانات آزمایشگاهی ، تمامی آزمایش های مورد نیاز بیماران در این شهرستان انجام نمی شود و مردم به ناچار به شهرستان های همجوار مراجعه می کنند که این خود منجر به صرف هزینه های گزاف می باشد.

وی همچنین به حوزه خیران سلامت اشاره کرد و ابراز داشت : با توجه به گسترش و ارتقای سلامت در شهرستان از طریق مجمع خیران ما نیازمند راهکار ها و دستور العمل های لازم برای تشکیل این مجمع می باشیم که امیدواریم این امر در اسرع وقت صورت پذیرد .

کریمی در پایان از دیگر مطالبات شهرستان در حوزه ی سلامت را تکمیل، تجهیز و بهره برداری مرکز جامع سلامت افزر و حصار کشی و تجهیز مرکز جامع سلامت دهستان زاخرویه عنوان کرد./انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید