فرماندار شهرستان قیروکارزین با تاکید بر تعیین تکلیف شدن هرچه سریعتر پروژه مسکن مهر مددجویان زیر پوشش بهزیستی قیروکارزین گفت: باید شرایط لازم برای توانمند ساختن معلولان و حضور پر رنگ آنها در اجتماع فراهم شود.


 به گزارش قیروکارزین نیوز، علی محمد کریمی در همایشی که به منظور تجلیل از معلولان و توان خواهان بهزیستی شهرستان قیروکارزین برگزار شده بود اظهار داشت : طبق آمارهای رسمی ۱۲ تا ۱۵ درصد از جمعیت جوامع کنونی دنیا جزء توان خواهان و معلولان می باشند که ۳۰ درصد از افراد جوامع ، وقت خود را صرف ارائه خدمات به این قشر می نمایند.
فرماندار قیروکارزین تصریح کرد : اشتغال معلولان از جمله دغدغه های دولت می باشد  که در این  راستا باید از طرح ” اشتغال معلولان زیر پوشش بهزیستی در منزل” که برای نخستین بار در استان یزد انجام شد الگو برداری کرده و شرایطی فراهم شود تا معلولان در منزل کار کنند و خود را سربار خانواده ها و جامعه ندانند .
کریمی ابراز داشت: معلولان نیازمند ترحم مردم و مسوولان نیستند آنها افراد توانمندی بوده و امروز نیز در عرصه های مختلف علمی ، فرهنگی ، هنری و ورزشی از جمله مسابقات پارا المپیکی برای کشور عزیزمان افتخار آفرینی می کنند.
وی تاکید کرد : شورای اداری شهرستان تمام‌قد در راستای رفع انتظارات مردمی به خصوص معلولان عزیز به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند و پیگیر مشکلات آنها می باشد .
فرماندار قیروکارزین از رئیس اداره بهزیستی شهرستان خواست تا هرچه سریعتر موضوع منازل مسکونی پروژه مسکن مهر مددجویان زیر پوشش  تعیین تکلیف شود و این قشر از سردرگمی و بلاتکلیفی رها شود .
وی ادامه داد : باید در در حوزه بهداشت نیز با جدیت بیشتری وارد شد و برای فراهم کردن رفاه بهداشتی این قشر اقدامات اثربخش تری انجام داد که در این خصوص شبکه بهداشت درمان با همکاری بهزیستی شهرستان باید به صورت دوره ای با معلولان دیدار کرده و مشکلات درمانی آنها را حل نمایند .
کریمی گفت :  آموزش و پرورش نیز وظیفه دارد با آموزش به کودکان  آنها را در برابر مواجه با حوادث غیر طبیعی آشنا کرده ، تا آسیب‌هایی که در مواقع بحران افراد و جامعه را درگیر می‌کند به حداقل برسد .
این مقام مسوول در پایان افزود: باید تلاش کرد تا جامعه ای بسازیم که در آن معلول بودن باعث شرمساری افراد یا خانواده‌های آنها نشود.

رییس اداره بهزیستی قیروکارزین نیز در این همایش بر لزوم اصلاح و‌ تغییر نگاه جامعه و‌مسوولان به معلولان تاکید کرد و اظهار داشت: در نظر گرفتن استعدادهای عالی این قشر  امری لازم و ضروری است که باید زمینه برای شکوفایی آن فراهم شود.

بهمن طالبی گفت: معلولان علیرغم معلولیت خود دارای توانایی هایی هستند که شاید افراد سالم از آن بی بهره باشند.

وی نگاه به ناتوانی معلولان را نگاهی معلول دانست و افزود: لازم است تمام مسوولان درجهت رفع مشکلات این قشر در جامعه تلاش کنند تا شاهد حضور فعال این قشر در عرصه های اجتماعی باشیم.

لازم به ذکر است در این مراسم معلولین با اجرای موسیقی زنده و آواز سنتی، قرائت شعر و دل نوشته به برنامه صفایی دو چندان بخشیدند و در پایان نیز با اهداء لوح سپاس از  معلولان و مددجویان موفق بهزیستی قیروکارزین در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و هنری با حضور فرماندار، رئیس اداره بهزیستی و مدیران ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد مسکن، ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر شد .


      

      

       

 

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید