فرماندار قیروکارزین :

فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت : به دلیل نبود صنایع بسته بندی و تبدیلی محصولات کشاورزی و باغی قیروکارزین به نام دیگر شهرستان ها روانه بازار می شود و این موضوع زیان های جبران ناپذیری را متوجه کشاورزان و  باغداران می کند.


به گزارش قیروکارزین نیوز، علی محمد کریمی در چهارمین نشست برنامه ریزی به منظور برگزاری جشنواره مرکبات در شهرستان قیروکارزین اظهار داشت :  اقدامات اولیه برگزاری این همایش در شهریور ماه سال جاری صورت گرفت و دبیرخانه همایش در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پیگیر امور مربوط به آن می باشد .
فرماندار  قیروکارزین در این جلسه گفت : به دلیل مشکلات مالی و معیشتی که مردم با آن مواجه هستند برگزاری این جشنواره رونق اقتصادی بسیار خوبی برای شهرستان در پی خواهد داشت .
کریمی با بیان این که جشنواره مرکبات از چند جهت برای مردم شهرستان حائز اهمیت است ، تصریح کرد :  فروش و عرضه محصولات محلی از یک سو و استفاده گردشگران از سایر جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری قیروکارزین، از جمله عوامل تاثیر گذار در رونق اقتصادی شهرستان است.
وی افزود: شهرستان قیروکارزین در جنوب غربی استان فارس ، با جاذبه‌های بکر خود می‌تواند برای هر گردشگری جذاب و دیدنی باشد .
کریمی ابراز داشت : برابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی ، شهرستان قیرو کارزین با تولید سالیانه ۱۴۰ هزار تن انواع لیمو ترش و شیرین ، در رتبه نخست تولید این محصولات کشور می باشد .

این مقام مسوول اضافه کرد :  وسعت باغهای لیمو در این شهرستان ۳۳ هزار هکتار است که بیش از ۶۰۰ هزار اصله درخت لیمو ترش و شیرین را در بر می گیرد .
فرماندار قیروکارزین گفت : به دلیل نبود صنایع بسته بندی و تبدیلی محصولات کشاورزی و باغی قیروکارزین به نام دیگر شهرستان ها روانه بازار می شود و زیان های جبران ناپذیری متوجه کشاورز و باغدار می شود .
کریمی افزود : کسب رتبه ۳ استانی در تولید خرما از دیگر توانمندی های بخش کشاورزی در این شهرستان است .
وی همکاری کشاورزان و باغداران شهرستان در برگزاری جشنواره مرکبات و بدون هیچ چشم داشت مالی را از مزیت‌ها و شاخص‌های اصلی برگزاری این رویداد عنوان کرد و بیان داشت: برای برگزاری جشنواره مرکبات اعتباری تعریف نشده است و با مشارکت مردمی این جشنواره را با بهترین کیفیت اجرایی خواهیم کرد .
فرماندار  قیروکارزین ادامه داد : برگزاری این جشنواره فرصت ارزشمندی جهت معرفی مرکبات و بناهای تاریخی و فروش صنایع دستی  و راه اندازی بازارچه های محلی برای گردشگران است که در صورت تقویت  آن می توان از مهاجرت شهروندان جلوگیری کرد و برای آنان نیز شغل ایجاد کرد.
کریمی در پایان تاکید کرد : دولت تدبیر و امید نیز اهتمام ویژه ای برای مساعدت با سرمایه گذاران در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و گردشگری  داشته و در همین راستا فرمانداری شهرستان قیروکارزین با حمایت از بخش کشاورزی شهرستان و برگزاری جشنواره مرکبات در صدد ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال برای جوانان شهرستان می باشد .

/انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید