با حضور مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی فارس صورت گرفت

با حضور مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی فارس مسائل و مشکلات حوزه سوخت قیروکارزین در دفتر فرمانداری این شهرستان با حضور اعضای ستاد سوخت قیروکارزین بررسی شد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، با حضور امیر بنی کریمی مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی استان فارس مسائل و مشکلات حوزه سوخت قیروکارزین در دفتر فرمانداری این شهرستان با حضور فرماندار و اعضای ستاد سوخت قیروکارزین بررسی شد.

فرماندار قیروکارزین در ابتدای این جلسه ضمن خوش آمد گویی به مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی استان فارس اظهار داشت: قیروکارزین از شهرستان های برتر استان در زمینه تولید محصولات کشاورزی و باغی است و موضوع سوخت یکی از اولویت های بسیاری از کشاورزان برای تولید است.

کریمی افزود: امید است در این جلسه مسائل و مشکلات مربوطه بررسی و راهکارهای مناسبی با حضور اعضای ستاد سوخت برای رفع مشکلات ارائه شود

مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی فارس نیز در این جلسه اظهار داشت: استان فارس سومین مصرف کننده سوخت در کشور است که پالایشگاه شیراز در حدود  ۴۰ درصد از نیاز سوخت استان را تامین می کند و مابقی با دستگاه های سیار وارد استان می شود.

امیر بنی کریمی افزود: قیروکارزین رتبه نخست را از نظر تولید سوخت در استان دارا می باشد با وجود این که شهرستان هایی همچون قیروکارزین با توجه به رشد گاز رسانی باید سالانه ۳۰ درصد کاهش مصرف نفت سفید داشته باشند اما این عدد محقق نشده است.

این مقام مسوول گفت: با توجه به اختلاف قیمت سوخت به ویژه در ماه های گذشته با کشورهای همسایه و بحث قاچاق سوخت تنها راه کاهش مصرف، کنترل و نظارت است و هر سازمانی باید در این زمینه قاطع باشد.

وی از کشف نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ کارت سوخت اجاره ای خبر داد و تصریح کرد: این تعداد کارت سوخت که دارای تراکنش های بالایی بودند به جای انجام امور حمل و نقل برای قاچاق سوخت استفاده می شدند.

این مقام مسوول ابراز داشت: باید با صرفه جویی در مصرف سوخت برای کشور ارز آوری کنیم تا فقط بخش حمل و نقل کشور مصرف کننده سوخت مایع بوده و نگاه ما حفظ منابع با ارزش کشور باشد.

به گزارش قیروکارزین نیوز، در این نشست اعضای ستاد سوخت شهرستان مسائل و مشکلات خود را مطرح و راهکارهای مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید