با حضور عاشقان حسینی برگزار شد

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در قیروکارزین با حضور خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در قیروکارزین برگزار شد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، به منظور ایجاد همدلی با رهپویان سیدالشهدا(ع) در روز اربعین پیاده‌روی مردمی با عنوان “جاماندگان اربعین” با حضور خیل عظیم عاشقان حسینی در قیروکارزین برگزار شد.

این دسته از دلدادگان خاندان عصمت و طهارت (ع) اگر چه صد‌ها کیلومتر تا حرم حسینی فاصله دارند، اما از دور زائر حسینی شدند و با پای دل مسیر پیاده روی تا حرم امام زاده سید تاج الدین محمد (ع) شهر قیر را پیمایش کردند تا از  زوار حسینی عقب نمانند.

حضور جوانان و قشر‌های مختلف مردم در این راهپیمایی بسیار چشمگیر بود، گروهی با توزیع نذری و گروهی دیگر با دودکردن اسفند سعی داشتند تا سهمی دراین مسیر درکنار راهپیمایان داشته باشند.
حضور سالمندان، معلولان و کودکان روی کالسکه ازدیگر جلوه‌های ویژه این راهپیمایی در دیار قیروکارزین بود، برخی با اعضای خانواده، عزادارانی با دوستان خود، یکی با ویلچر، دیگری با عصا و برخی نیز تنهایی به یاد جابربن عبدالله انصاری، نخستین زائر کربلای معلی در روز اربعین سال ۶۱ هجری مسیر پیاده روی را تا حرم مطهر امام زاده سید تاج الدین محمد (ع) شهر قیر طی کردند تا گوشه‌ای از ثواب زیارت عظیم امام حسین (ع) در کربلا در روز اربعین را نصیب خود کنند.

در مراسمی نیز که در پایان مسیر با اجتماع بزرگ عاشقان حسینی در حرم مطهر امام زاده سید تاج الدین محمد (ع) شهر قیر  برگزار شد حجت الاسلام عنایت الله اکبری امام جمعه قیروکارزین و حجت الاسلام والمسلمین حسین جمالی زاده امام جمعه فسا به عنوان مهمان مراسم اربعین حسینی در قیروکارزین به ایراد سخنرانی در رابطه با فلسفه قیام عاشورا، برکات عزاداری امام حسین (ع) و نقش پیاده روی اربعین در وحدت و یکپارچگی مردم پرداختند./

انتهای پیام


برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید