توسط اداره منابع طبعی و آبخیزداری قیروکارزین صورت گرفت

جلسه پروژه توانمند سازی و مشارکت دست اندرکاران، نقش و اهمیت آنها در حوزه  های آبخیز توسط اداره منابع طبعی و آبخیزداری قیروکارزین با حضور ادارات و کارشناسان مربوطه در بخشداری افزر برگزار شد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، جلسه پروژه توانمند سازی و مشارکت دست اندرکاران، نقش و اهمیت آنها در حوزه  های آبخیز توسط اداره منابع طبعی و آبخیزداری قیروکارزین با حضور ادارات و کارشناسان مربوطه و با هدف معرفی طرح و پروژه توانمند سازی و مشارکت دست اندرکاران ، نقش و اهمیت آنها در حوزه  های آبخیز  و معارفه تسهیلگر تشکیل شد.

 رئیس  اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قیروکارزین در این جلسه ضمن معارفه تسهیلگر طرح به شوراها و دهیاران به اهمیت موضوع و نقش مردم در عرصه منابع طبیعی و آبخیزداری محدوده مورد مطالعه پرداخت و اظهار داشت: با اجرای علمی طرح های ابخیزداری می توانیم شرایطی را ایجاد کنیم که آب های جاری ناشی از بارندگی به دل خاک نفوذ کرده و علاوه بر سیراب شدن سفره های زیرزمینی، مقدار آب جاری به طرز قابل توجهی کاهش یابد.

 کارشناس آموزش اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قیروکارزین ضمن درخواست  از دهیاران و شوراها یرای اعتماد سازی بین مردم در راستای مشارکت و همکاری با مسوولان ، کارشناسان مربوطه و تسهیل گر و شرکت مجری گفت:  در این جلسه معایب و مزایای کار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در نهایت شرکت کنندگان جلسه آمادگی خود را به عنوان دست اندر کار پروژه های آبخیزداری برای همکاری و مشارکت در اجرای پروژه های آبخیزداری با هدف کاهش اثرات خشکسالی و بهبود وضعیت معیشتی ساکنان حوضه های آبخیز قیروکارزین و حوزه مطالعاتی آبخیر کماسیج اعلام کردند.

سمیه قریب اضاغفه کرد: تمام اعضا نسبت به این که یک انسجام محلی درونی می تواند راهگشای حل مسائل روستا باشد متفق القول بودند و در جریان جلسه این نتیجه حاصل شد که برای بهبود شرایط حاکم و تسریع در کار ایجاد یک نهاد یا تشکل مردمی ملزم و ضروری می باشد.

وی ادامه داد: این نهاد به عنوان یک شخصیت حقوقی تمام امورات مربوط به این موضوع را پیگیری می کند تا در آینده با مسائل و مشکلاتی که اکنون گریبانگیر جامعه روستایی شده و آنها را دچار یک سردگمی ناخواسته کرده است مواجه نشود. 

 سمیه قریب کارشناس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قیروکارزین  ضمن تاکید بر نقش دهیاران و شورا ها از آنان خواست جهت  اعتماد سازی بین مردم در راستای مشارکت و همکاری با مسوولان، کارشناسان مربوطه و تسهیل گر و شرکت مجری از هیچ کوششی فرو گذار نکرده و تمام اهتمام خویش را براین مهم متمرکز کنند.

درادامه ضمن بحث وتبادل نظر پیرامون موضوع تمام اعضا نسبت به این که یک انسجام محلی درونی می تواند راهگشای حل مسائل روستا باشد هم رای بودند و در جریان جلسه این نتیجه حاصل شد که برای بهبود شرایط حاکم و تسریع در کار ایجاد یک نهاد یا تشکل مردمی ملزم و ضروری می باشد./

انتهای پیام                        

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید