توسط منابع طبیعی قیروکارزین صورت گرفت

جلسه شورای هماهنگی دست اندرکاران حوزه آبخیز کماسیج توسط منابع طبیعی قیروکارزین با حضور ادارات و کارشناسان مربوطه برگزار شد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، جلسه شورای هماهنگی دست اندرکاران حوزه آبخیز کماسیج با حضور معاون فرماندار، بخشداران مرکزی و افزر، مدیران ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، منابع آب، امور عشایر، بنیاد مسکن، شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان مربوطه در فرمانداری قیروکارزین برگزار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی قیروکارزین در این جلسه اظهار داشت: بروز سیلاب، کاهش منابع آبی، تخریب خاک های کشاورزی، کاهش حاصل خیزی خاک، افت سطح سفره های آب زیرزمینی، کاهش توان رویش در زمین های کشاورزی، تاثیرات منفی زیست محیطی، آثار مخرب اقتصادی و مالی، ایجاد زمینه مهاجرت روستاییان و ساکنان حوزه آبخیز به مناطق دیگر از جمله تبعات بی توجهی به مدیریت آبخیزداری است.

یعقوب نظریان افزود:  وضعیت کنونى کشور و به تبع آن استان و شهرستان در زمینه آب بحرانى است و نیاز به مدیریت و همت و اهتمام به این مسئله است.

سمیه قریب کارشناس اداره منابع طبیعی قیروکارزین نیز در این جلسه میزان اعتبار تخصیص یافته در سال گذشته به پروژه کماسیج را مبلغ ۹ میلیارد و پانصد میلیون ریال اعلام کرد و با بیان میزان اهمیت این پروژه برای شهرستان و مزایا برایروستاییان حوضه مذکور نسبت به لزوم همکاری بیش از پیش ادارات و ارگانها برایادامه و تسریع در اجرای طرح تا مرحله کامل بهره برداری تاکید کرد.

همچنین به منظور ساماندهی طرح های آبخیز در شهرستان لزوم  ایجاد یک تشکل آبخیز در هر حوزه مطالعاتی در راستای به دست گیری امور به بحث گذارده شد چرا که این تشکل ها با رسمیت بخشیدن و تبدیل شخصیت حقیقی اعضا به یک شخصیت حقوقی و واگذاری امور محوله به آنها می تواند مثمر ثمر بوده و باعث افزایش مشارکت های مردمی شود/

انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید