فرماندار قیروکارزین:

فرماندار شهرستان قیروکارزین گفت: ما با برنامه ریزی در حوزه هایی که قانون به ما اجازه می دهد باید شهرستان را از حالت رکود خارج کرده و در راستای توسعه گام برداریم.


به گزارش قیروکارزین نیوز، علی محمدکریمی در چهارمین نشست شورای اداری قیروکارزین در سال جاری اظهار داشت: در ملاقات با قشرهای مختلف مردم و بازدید از نقاط مختلف شهرستان، برخی از مسائل و مشکلات رصد شده که در اسرع وقت دستور رسیدگی داده خواهد شد .

فرماندار شهرستان قیروکارزین با اشاره به مشکلات و تنگناهای اقتصادی به وجود آمده گفت: کشور مشکلات و بحران های سخت تر از این را سپری کرده و به طور قطع این دوران سخت با همدلی، الگو سازی مناسب اقتصادی و مبارزه جدی با حلقه های فساد گذرا خواهد بود و دشمنان نظام و جو سازان داخلی این بار نیز نا امید خواهند شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان قیروکارزین خاطر نشان کرد: همه ما مکلف به حفظ نظام جمهوری اسلامی و پاسداری از خون شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس می باشیم.

فرماندار قیروکارزین با اشاره به کیفیت اطلاع رسانی در شهرستان ابراز داشت: اگر ارتباط موثری بین مسوولان و اصحاب رسانه وجود نداشته باشد قطعا مردم نیز از عملکرد ها بی اطلاع بوده و نا امیدی در جامعه ترویج داده خواهد شد.

وی در همین راستا از مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا با تقویت واحد روابط عمومی خود در این امر کوشا باشند .

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود از سند چشم انداز شهرستان برای رشد و توسعه آن خبر داد و تصریح کرد:  این سند در سه برهه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی شده که مصوبات آن به ادارات ابلاغ خواهد شد و مسوولان موظف به اجرای آن می باشند .

فرماندار قیروکارزین در همین زمینه مصوباتی در حوزه های راه سازی، آموزش و پرورش ، بهداشت ، کشاورزی ، گردشگری و معادن تصویب و دستور لازم در این خصوص را صادر کرد و از دستگاههای مربوطه خواست تا به صورت ماهیانه گزارش اقدامات خود را به شورای اداری شهرستان ارائه دهند .

کریمی همچنین در حوزه راه و شهرسازی از مسوول این اداراه خواست تا پایان سال جاری ۳۰ نقطه حادثه خیز شهرستان شناسایی و اصلاح شود همچنین زیر سازی و آسفالت پنجاه کیلومتر از محور های مواصلاتی شهرستان نیز از دیگر مصوبات حوزه راه بود .

وی همچنین در حوزه آموزش و پرورش خواستار ارتقای رتبه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان و هوشمند سازی صد کلاس درسی دانش آموزان تا پایان سال جاری شد .

فرماندار قیروکارزین در رابطه باحوزه بهداشت اظهار داشت: با توجه به اقداماتی که در بخش بهداشت صورت گرفته هنوز مشکلات فراوانی در این بخش وجود دارد.

وی خواستار ثبات حضور پزشکان و متخصصان در شهرستان شد و از رئیس شبکه بهداشت و درمان خواست تا پایان شهریور ماه درمانگاه شبانه روزی مبارک راه اندازی شود.

کریمی همچنین دستور راه اندازی داروخانه شبانه روزی در مرکز شهرستان در فرجه سه ماهه را خواستار شد و ارتقای بیمارستان امام محمد باقر(ع) قیر به سطح یک و زیبا سازی فضای بیمارستان را از دیگر مصوبات بخش بهداشت دانست.

رئیس شورای اداری قیروکارزین در خصوص بخش کشاورزی بیان داشت: با توجه به اینکه مبنای درآمد مردم شهرستان کشاورزی بوده و مشکلاتی که در زمینه اعتبارات در کشور به وجود آمده تخصیص اعتبارات بخش کشاورزی شهرستان را به ۵۰ درصد کاهش داده، در این راستا باید از اعتبارات بلا تکلیف استانی به عنوان فرصت استفاده کرد .

 کریمی خاطر نشان کرد : اوضاع بخش کشاورزی فارغ از بحث خشکسالی بیمار بوده و کشاورز هیچ گونه تضمینی در خصوص فروش به موقع محصولات و قیمت گذاری بر روی محصولات خود نداشته و همواره دچار ضرر می شود .

فرماندار قیروکارزین از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خواست تا ظرف مدت شش ماه نسبت به احداث ۲ باب سردخانه و کارخانه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی اقدام کرده و با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی این وضعیت را ساماندهی کند .

نماینده عالی دولت در شهرستان قیروکارزین در خصوص توسعه و حمایت از صنایع بومی و محلی از اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خواست تا پایان سال صد شغل پایدار در این حوزه با مشارکت بخش خصوصی ایجاد کند.

کریمی در ادامه مصوبات خود در حوزه مشکلات بخش عشایر کوچ رو و ثابت شهرستان از اداره امور عشایر خواست برق رسانی به ۱۰ نقطه عشایر نشین و اسکان ۲۰۰ خانوار عشایری را در دستور کار خود قرار داده و همچنین در خصوص جاده های عشایری و مرمت آنها خواستار تشکیل کارگروهی با حضور ادارات مربوطه جهت تسریع در روند امور شد .

فرماندار قیروکارزین در حوزه صنعت ، معدن و تجارت از رئیس این اداره خواست علاوه بر مبارزه با گرانفروشی ، کم فروشی و احتکار در شهرستان ظرف مدت سه ماه معادن فعال شهرستان شناسایی و ساماندهی شوند و در این راستا از اداره صنعت و معدن و تجارت خواست تا با تشکیل کارگروهی متشکل از ادارات مربوطه ، شوراها و دهیاران مناطقی که معادن در آنها مستقر است نسبت به بررسی و اعطای مجوز اقدام کرده و واگذاری ها در کارگروه انجام شود تا به دغدغه های مردم در این بخش پایان دهد.

/انتهای پیام

 

 

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید