فرماندار قیروکارزین :

فرماندار قیروکارزین گفت: با استفاده بی رویه منابع آب در پنج سال آینده قیروکارزین فاقد آب آشامیدنی خواهد بود.


به گزارش قیروکارزین نیوز، نشست کشاورزان و باغداران شهرستان در اعتراض به تخصیص آب سد سلمان فارسی در بخش کشاورزی با حضور علی محمد کریمی فرماندار قیروکارزین برگزار شد.

فرماندار قیروکارزین در این نشست گفت : با توجه به اساسنامه اولیه این سد،  اولویت تخصیص آب در بخش شرب و در گام بعدی به کشاورزی تخصیص داده شده است .

کریمی خاطر نشان کرد: مطالبات مردم در خصوص تخصیص آب به این شهرستان با حضور فرماندار، نماینده مردم شهرستان و وزرای مربوطه در هفته جاری بررسی و  پیگیری های لازم انجام خواهد شد .

وی بیان داشت : شهرستان قیروکارزین در بخش کشاورزی با توجه به اینکه دشت های آن در مسیر سد بوده و بیشترین تاسیسات سد در این شهرستان قرار دارد در اولویت خواهد بود .

نماینده عالی دولت در شهرستان قیروکارزین در بخش دوم سخنان خود به وضعیت بحرانی آب در کشور اشاره کرد و گفت : شهرستان قیروکارزین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی ادامه داد: به دلیل استفاده بی رویه آب از چاه ها در بخش کشاورزی ، سفره های زیر زمینی در  وضعیت نگران کننده ای هستند  و اگر اندک آبی در این چاه ها وجود دارد به دلیل وجود آب سد سلمان فارسی می باشد .

کریمی همچنین در خصوص بهره برداری بی رویه از عرصه های منابع طبیعی ، برداشت غیر مجاز خاک و منابع معدنی دربستر رودخانه ها گفت : در تشکیل کارگروهی در آینده نزدیک تمام برداشت ها با نظر کارشناسی و در چارچوب قانون صورت می پذیرد و برداشت هایی که بدون مجوز این کارگروه باشد با افرد خاطی برخورد قانونی لازم خواهد شد ./انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید