با حضور مدیر کل دفتر امور روستایی استاندار فارس صورت گرفت:

به مناسبت سالروز تاسیس نهاد دهیاری ها و با حضور مدیر کل دفتر امور روستایی استاندار فارس همایش روز دهیاری ها در شهرستان قیروکارزین برگزار شد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، به مناسبت سالروز تاسیس نهاد دهیاری ها و با حضور مدیر کل دفتر امور روستایی استاندار فارس همایش روز دهیاری ها در شهرستان قیروکارزین برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان قیروکارزین در این جلسه اظهار داشت: هنر یک مدیر موفق این است که از نبود امکانات ویا کمبود ها، فرصت های مناسبی برای پیشبرد امور مدیریتی خود فراهم کند.

ایوب ظریفی در ادامه افزود : استفاده از توانمندی اداره فنی و حرفه ای شهرستان به منظور آموزش روستائیان در جهت اشتغال زایی و ایجاد مشاغل خانگی و رشد اقتصادی خانوار های روستایی از جمله مواردی است که دهیاران می توانند با تمرکز بر روی آن فرصت مناسبی برای پیشرفت روستاها بدست آورند .

وی گفت : دهیاران باید تسلط کافی به بخش نامه ها و قوانین داشته و از قوانین و مقرراتی که قانونگذار بر عهده دهیار گذاشته غفلت نشود و برای حل مشکلات باید با مشورت بخشدار و فرماندار تصمیم گرفته و از تصمیمات عجول خودداری کرده تا حداقل اشتباه در کارهایشان وجود داشته باشد .

ظریفی افزود : وحدت و همدلی بین شوراها باعث می شود که در فضای تعامل و دوستی مسائل و مشکلات حل و فصل شود .

سرپرست فرمانداری شهرستان قیروکارزین اضافه کرد: ما انتظار ساخت مترو و فرودگاه از دهیاران نداریم اما باید هر دهیار یک برنامه مشخص و مدون برای خود داشته باشد و اولویت های اعتبارات عمرانی، اجتماعی و فرهنگی را برای روستای خود تهیه کند تا در مواقع اضطراری بر اساس همین اولویت ها تصمیم گیری شود .

در ادامه سید کمال پاک فطرت مدیر کل دفتر روستایی استانداری فارس اظهار داشت:  اینکه دهیاران با اندک اعتبارات بیشترین زحمات را می کشند کاری قابل تقدیر است .

وی گفت : اگر دهیار با هدف مادی وارد این عرصه شود قطعا موفق نخواهد بود  زیرا بضاعت مالی در این حرفه بسیار اندک و توقعات مردمی زیاد می باشد . 

مدیر کل دفتر روستایی استانداری فارس گفت : طی تاکید استاندار فارس در خصوص شرایط بحرانی آب در این استان باید دهیاران به کشاوزان و روستائیان آموزش و آگاهی لازم را بدهند تا جهت تامین اقتصاد خانوار خود متکی به بخش کشاورزی نبوده و به دنبال حرفه های جدید باشند . 

وی تاکید کرد : دهیاران باید به دنبال جذب اعتبارات فرهنگی بوده تا فرهنگ سازی را در زمینه مصرف بهینه آب به مردم آموزش دهند .

پاک فطرت گفت : باید افق  فراتر از شهرستان و استان باشد و از فرصت های خوب گردشگری، صنایع دستی و صنعت و معدن در جهت اشتغالزایی استفاده شود .

این مقام مسووول ادامه داد: از اینکه یک دهیار بتواند به تنهایی امور مربوط به روستا را انجام دهد توقعی غیر ممکن است چرا که دهیاران در سایه تعامل و وحدت و همدلی با یکدیگر می توانند موثر واقع شوند .

در ادامه با اهداء لوح سپاس از سوی سرپرست فرمانداری شهرستان قیروکارزین از خدمات ۴۸ دهیار شهرستان تقدیر شد .

لازم به ذکر است در پایان مراسم مدیر کل دفتر روستایی استانداری فارس از نمایشگاه دستاوردهای بانوان روستایی که در محل فرمانداری برپا شده بود بازدید بعمل آورد ./

انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید