قیروکارزین نیوز گزارش می دهد

قیروکارزین نیوز گزارش می دهد: بسته کامل خبری بازداشتگاه قیروکارزین 


بازدید فرماندار، معاونت فرمانداری و بخشدار مرکزی قیروکارزین از بازداشتگاه این شهرستان

اشکان کاظمی فرماندار قیروکارزین با همراهی معاونت فرمانداری و بخشدار مرکزی از بازداشتگاه این شهرستان بازدید و بازندانیان ملاقات کردند.

فرماندار قیروکارزین در این بازدید در جریان روند اجرایی برنامه های اصلاحی و تربیتی بازداشتگاه از جمله فعالیت های صنایع دستی، خیاطی، ورزشی، اجرای فعالیت های ملی و مذهبی، فعالیت های مددکاری، بهداشت درمان و …..قرار گرفتند.
اشکان کاظمی در جمع زندانیان گفت: زندانبانی کار بسیار مهمی است و نقش به سزایی در تامین امنیت جامعه داشته و بازخورد مثبت اقدامات زمانی است که کاهش جرم به وجود بیاید و شخص زندانی دیگر مرتکب جرمی در جامعه نشود.
وی  از زحمات مدیر کل زندان های استان فارس به دلیل اقدامات مثبت قدردانی کرد و مقرر شد یکی از جلسات شورای اداری شهرستان به منظور رسیدگی به مشکلات زندان و زندانیان در محل بازداشتگاه برگزار شده و از محل اعتبارات  ۳ درصد نفت و گاز نیز برای بهبود وضعیت زندان مساعدت شود.

 


بازدید امام جمعه قیروکارزین و برگزاری کلاس اخلاق در بازداشتگاه شهرستان

حجت الاسلام عنایت الله اکبری امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات شهرستان قیروکارزین به منظور ملاقات با زندانیان و برگزاری کلاس اخلاق از بازداشتگاه قیروکارزین بازدید کرد .

امام جمعه قیروکارزین در جمع زندانیان اظهار داشت : در زندگی گرفتاری ها و مشکلات زیادی دامنگیر انسانها می شود، یکی از این گرفتاری ها و مشکلات زندانی شدن افراد است و فردی موفق است که بتواند از فرصت ها به نحو مطلوب استفاده نماید.

اکبری افزود: بحمد الله در زندان های جمهوری اسلامی ایران با توجه به رعایت حقوق شهروندی اسلامی فرصت های زیادی پیش روی زندانیان است که با شرکت در کلاس های فرهنگی بویژه آموزش احکام ، حفظ و قرائت قرآن کریم و شرکت در نماز جماعت می توانند بیشترین بهره را ببرند.
رئیس اداره تبلیغات قیروکارزین با یادآوری داستان حضرت یوسف (ع) گفت: بسیاری از افراد، بی گناه به زندان می افتند و تنها راه نجات از زندان را نزدیک شدن و ارتباط با خدای متعال دانست.
وی ادامه داد: خداوند متعال ستارالعیوب است در حالی که انسان ها با اولین خطای یک فرد تا آخر عمر با چشم خطا کار به آن فرد می نگرند که این اشتباه جامعه ما است، در حالی که بسیاری از زندانیان با توجه به برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانها بازگشتی موفق به جامعه دارند.
امام جمعه قیروکارزین در دفتر بازدید مکتوب کرد: (در ایام نورانی ماه شعبان المعظم دیدار و سخنرانی با عزیزان زندانی داشتم، انصافاٌ از برنامه های فرهنگی، تربیتی و معنوی روحانی گرامی و بویژه از سرور عزیز و گرانقدر جناب آقای مهرآفرین ریاست محترم بازداشتگاه کمال تقدیر را دارم که تاثیر حضور و برنامه های خوب ، معنوی و دینی و اخلاق خوب در برخورد با زندانیان کاملا مشهود بود و جلسه امروز بسیار با استقبال آنها مواجه شد و یکی از عبادت هایی میدانم که قطعا مرضی خداوند بزرگ واقع می شود. امیدوارم مکرر بتوانم در این راستا خدمتی کوچک انجام دهم).
در ابتدای بازدید سعید مهرآفرین رئیس بازداشتگاه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در بازداشتگاه از حمایت ها و رهنمود های امام جمعه ی شهرستان از آغاز ساخت تا بهره برداری بازداشتگاه قدردانی کرد.


رئیس دادگستری و دادستان قیروکارزین از بازداشتگاه این شهرستان بازدید کردند

در راستای کاهش جمعیت کیفری و دیدار با زندانیان حسین لطفی رئیس دادگستری، داریوش بوستانی دادستان، زاهدپور قاضی شعبه دو حقوقی، داوودی بازپرس، خلیلی دادیار شعبه اول و مسلم سعادت پور دادیار شعبه دوم از بازداشتگاه قیروکارزین بازدید کردند.
در این بازدید قضات به صورت چهره به چهره با زندانیان حوزه های قضایی ملاقات و مشکلات قضایی آنان را برسی کردند.
حسین لطفی رئیس دادگستری قیروکارزین در جمع زندانیان گفت: زندانیانی که در کلاس های فرهنگی و تربیتی و فنی حرفه ای شرکت کرده و نظم و انضباط را رعایت می کنند در زمان اعطای تسهیلات در اولویت قرار دارند.
لازم به ذکر است با تشکیل شورای طبقه بندی به ده نفر از زندانیان مرخصی و چهار نفر پایان حبس اعطا شد و با انتقال دو نفر به زندان نیمه باز و چهار نفر به زندان باز موافقت به عمل آمد.
در پایان قضات دادگستری قیروکارزین از زحمات مهرآفرین رئیس و کارکنان این بازداشتگاه به دلیل زیباسازی اندرزگاه و هواخوری و رعایت حقوق شهروندی قدردانی کردند.


برگزاری برنامه های ویژه هفته سلامت در بازداشتگاه قیروکارزین

به گزارش قیروکارزین نیوز، به مناسبت هفته سلامت برنامه های متنوعی با عنوان پوشش همگانی سلامت، برای همه و در هرجا در بازداشتگاه قیروکارزین برگزار شد.

سعید مهرآفرین رئیس بازداشتگاه قیروکارزین اظهار داشت: سلامتی بزرگترین نعمتی است که در اختیار بشر قرار دارد زیرا بدون آن بهره بردن از سایر نعمت ها امکان پذیر نیست و برای دسترسی به این نعمت الهی نیاز به تلاش و کوشش است و با دورکردن استرس از خود، ورزش کردن، کنار گذاشتن عادت های نادرست در خوردن و آشامیدن و رعایت بهداشت فردی می توان سلامتی خود را تضمین کرد.

به گزارش قیروکارزین نیوز، در هفته سلامت، رئیس، کارکنان و سربازان وظیفه در پیاده روی شرکت کردند و به همین مناسبت مسابقات ورزشی( والیبال، فوتسال، تنیس روی میز، فوتبال دستی و بازی های بومی و محلی) برای مددجویان و سربازان وظیفه برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.
همچنین با دعوت از کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر شهرستان کلاس های آموزشی راهکارهای کنترل خشم، مدیریت استرس، مهارت های اساسی زندگی و امداد و نجات برای زندانیان برگزار شد.
همچنین توسط واحد بهداشت و درمان این بازداشتگاه با برپایی ایستگاه سلامت برنامه های غربالگری( تست فشارخون، کنترل وزن، تست قند خون و کنترل علائم حیاتی) برای خانواده زندانیان قبل از اعطای ملاقات کابین اجرا شد.مسابقات ورزشی در بازداشتگاه قیروکارزین برگزار شد

به گزارش قیروکارزین نیوز، اردوی تفریحی سربازان وظیفه و یک دوره مسابقات ورزشی در رشته های فوتسال، تنیس روی میز، طناب کشی، والیبال، فوتبال دستی و بازیهای بومی و محلی برای زندانیان و سربازان وظیفه برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.
سعید مهرآفرین رئیس بازداشتگاه اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی تاثیر فراوانی بر روح و جسم و همچنین اصلاح رفتار و بازگشت سعادتمندانه مددجویان دارد .
وی افزود: ورزش یکی از زیر مجوعه های تعلیم و تربیت و وسیله ای برای اصلاح رفتار مددجویان می باشد و در راستای کاهش جمعیت کیفری و بهرمندی کامل زندانیان از ایام نوروز و حضور در جمع خانواده در تعامل با مراجع قضایی به ۳۸ نفر از زندانیان مرخصی اعطا شد و تعداد ۱۶ نفر از زندانیان به مرخصی پایان حبس اعزام شدند.
همچنین سربازان وظیفه با حضور در گلزار شهدا و تپه شهدای گمنام با شهدای دفاع مقدس و شهید مدافع حرم تجدید میثاق کردند.


بازدید مدیر کل و مسؤولان ستادی زندان های فارس از بازداشتگاه قیروکارزین

به گزارش قیروکارزین نیوز، سیدحشمت اله حیات الغیب مدیر کل، مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، سرهنگ نظریان فرمانده یگان حفاظت، سید علیرضا سجادیان رئیس اداره ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات و مصطفی فیاض بخش مسئول مددکاری زندان های فارس از بازداشتگاه بازدید و با زندانیان و سربازان وظیفه ملاقات کردند.
سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس گفت: محیطی مناسب با رعایت نظم و بهداشت محیط ایجاد و در خصوص رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان تلاش شده است.
سعید مهرآفرین رئیس بازداشتگاه در خصوص اقدامات و فعالیت های عمرانی، امنیتی، بهداشتی، فرهنگی و قضایی انجام شده در سال ۱۳۹۶ گزارشی ارائه کرد.

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید