فرماندار قیروکارزین در جلسه شورای اداری این شهرستان خبر داد

فرماندار قیروکارزین در جلسه شورای اداری این شهرستان از رفع تصرف ۶۶ هکتار از اراضی ملی تصرف شده در این شهرستان خبر داد .


به گزارش قیروکارزین نیوز اشکان کاظمی در دومین نشست اداری شهرستان قیروکارزین که با حضور مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس برگزار شد اظهار داشت: در جلسه ای که با حضور کشاورزان و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی گرفته شد مسائلی مانند مشکلات کشاورزان در زمینه بدهی آب بها به اداره آبیاری، باز پس گیری اراضی ملی تصرف شده، تخریب باغاتی که به دلیل تغییر مسیر رودخانه در بستر رودخانه قرار گرفته ، تغییر مسیر آب سد سلمان فارسی به باغات غرب قیر مورد بررسی قرار گرفت و تمهیدات لازم در این زمینه انجام شد و به اطلاع کشاورزان رسید .
وی افزود: یک هزار هکتار اراضی تصرفی در این شهرستان وجود دارد که تا کنون ۶۶ هکتار آن با همکاری شورای تامین و اداره منابع طبیعی پس گرفته شده است .

کاظمی تصریح کرد: درختان زیر ۴ سال قلع و قمع و چاههایی که ظرف سه سال گذشته حفر شده اند پر خواهند شد .
وی ادامه داد: از آنجایی که اقتصاد شهرستان تک محصولی بوده و بر پایه ی کشاورزی می باشد قطعا آسیب ها ی اقتصادی چند برابر بوده که یکی از بارزترین آنها ورشکستگی بانک ها می باشد .

کاظمی همچنین با اشاره به وضعیت شهرک های صنعتی گفت : شهرستان قیروکارزین ظرف چهار سال گذشته با تامین زیر ساخت های آب ، برق ، گاز ، فیبر نوری و آسفالت کشی معابر در شهرک صنعتی تمام زیر ساخت ها را برای سرمایه گذارن مهیا کرده است .

فرماندار قیروکارزین بیان داشت: ابتدای سال ۹۲ فقط صنعت سبد سازی در این شهرک فعالیت می کرد و هم اکنون ۲۵ واحد صنعتی قرار داد خود را با شهرک صنعتی بسته ، ۶ واحد مورد بهره برداری رسیده ، ۱۹ واحد صنعتی در مرحله ساخت و ساز بوده و ۷ سرمایه گذار نیز در مرحله عقد قرارداد می باشند .

کاظمی افزود : تاکنون ۵۳ هزار میلیون ریال در این شهرک سرمایه گذاری شده و هم اکنون ۶۰ نفر در این شهرک مشغول به کار می باشند .
فرماندار شهرستان قیروکارزین در بخش پایانی سخنان خود در خصوص نحوه مدیریت مسوولان ادارات گفت : یکی از معیار های موفقیت مدیران توانایی آنها در ارتباط برقرار کردنشان با دیگران می باشد .

وی ادامه داد: مدیرانی که در مدیریت خود وابسته به اشخاص حزب و یا گردهی خاص باشند قطعا تحت تاثیر آن افراد بوده ، قادر به تصمیم گیری نمی باشند و مدیریت سایه در این ادارات به وضوح مشاهده می شود .

کاظمی خروج از این موضوع را انتخاب مدیران براساس مهارت توانایی و در چهارچوب قانونی دانست و اضافه کرد: بر اساس همین قانون باید مدیران انتصاب و یا عزل شوند .
در ادامه احد فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس در جلسه شورای اداری شهرستان قیروکارزین اظهار کرد: سال ۹۶ سال خوبی برای صنعت نبود و از آنجایی که صنعت لایه سوم اقتصاد کشور ها محسوب می شود و با توجه به هجمه تحریم ها صنعت در طول دو سال گذشته مغموم مانده است.

فتوحی گفت : در سال گذشته با وجود تحریم ها دو برابر سال ۹۵ جذب سرمایه گذار داشته ایم و اکثر زمین ها در مناطق کمتر توسعه یافته واگذار شده که در این راستا مشوق های ۶۰ تا۹۰ درصدی گذاشته ایم.
در پایان فرماندار شهرستان قیروکارزین با اهداء لوح تقدیر از خدمات حمزه محمودی مدیر شهرک صنعتی قیروکارزین تقدیر و تشکر کرد ./

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید