با آب سد سلمان فارسی قیروکارزین

فرماندار قیروکارزین با بیان این که آب سد سلمان فارسی باغات و مزارعی که به دلیل خشکسالی از بین رفته اند را احیا خواهد کرد، گفت : کشاورزانی که زمین های آنها به دلیل تغییر مسیر رودخانه در سنوات گذشته در بستر رودخانه قرار گرفته تا تیرماه سال جاری فرصت ارائه مدارک دال بر ذیحق بودن خود را دارند.


به گزارش قیروکارزین نیوز، اشکان کاظمی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب قیروکارزین اظهار داشت: ما وارث بسیاری از مشکلات در گذشته هستیم که نمی توان آن را یک شبه حل کرد.
فرماندار قیروکارزین گفت : به لحاظ کشاورزی بودن شهرستان، فرمانداری قیروکارزین بیشترین وقت خود را صرف بررسی و حل مشکلات بخش کشاورزی کرده است.
وی در خصوص نرخ حق آبه کشاورزان و اعتراض آنها به مبالغی که باید پرداخت کنند بیان داشت: طبق تصمیم گرفته شده نرخ حق آبه با توجه به نرخ محصولات کشاورزی، خشکسالی و عدم استفاده برخی کشاورزان از آب سد سلمان فارسی به لحاظ مهیا نبودن شرایط و بدهی سنوات گذشته طبق مشورت و با نظر کشاورزان تعیین خواهد شد ولی کشاورزان بایدحق آبه خود از دو سال پیش تا کنون را پرداخت نمایند.
کاظمی در بحث انتقال آب به مزارع و باغات تصریح کرد: باتوجه به اعمال شدید قانون دراین زمینه، انتقال آب برای باغاتی که درخت های آن ها ۸تا ۱۵ ساله می باشد طی الگو برداری و نقشه برداری سازمان های مربوطه بررسی خواهد شد و انتقال آب برای آنها انجام خواهد شد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین ادامه داد: کشاورزانی که طبق سند زمین ها و باغات آنها در بستر رود خانه قرار دارد تا ابتدای تیرماه فرصت دارند مدارک خود را به سازمان آب ارائه دهد تا به اعتراض آنها رسیدگی شود.
این مقام مسوول اضافه کرد: با بررسی انجام شده در طرح توسعه سد سلمان فارسی اولویت آب سد تامین آب شرب می باشد و در گام های بعدی کشاورزی، محیط زیست و صنعت می باشد .
فرماندار قیروکارزین در پایان افزود: با پیگیری هایی که در حال انجام است مزارع و باغاتی که به دلیل کم آبی و یا نبود آب دچار خشکسالی شده اند جایگزین مناطقی می شوند که به دلیل میسر نبودن شرایط فیزیکی و جغرافیایی آبرسانی به آنها مقدور نمی باشد./

انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید