فرماندار قیروکارزین

فرماندار قیروکارزین با بیان این که در بحث فناوری اطلاعات از شهرستان های برتر استان هستیم گفت: نیازمند ایجاد زیرساخت های اتصال به شبکه فیبر نوری برای بخش افزر، دانشگاه ها، زندان شهرستان و شهرک صنعتی قیروکارزین هستیم.


به گزارش قیروکارزین نیوز، اشکان کاظمی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی، بخشداران، شهرداران،مدیران ادارات و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا همراه بود اظهار داشت: فعالیت های ارتباطی شهرستان توسط ۹ دفتر پیشخوان، ۶ دفتر آی سی تی روستایی در شهرها و روستاهای تابعه انجام می شود و تعداد ۱۴ دکل بی تی اس در ۹ مرکز جی اس ام روستایی و ۵ دکل ایرانسل در شهرستان وجود دارد که خدمات مربوط به تلفن همراه را در شهرستان پوشش می دهند.

وی افزود: در شبکه مکاتبات دولت در شهرستان تمام ادارات عضو هستند و از این حیث از شهرستان های پیش رو در استان هستیم و در پنج نقطه شهری شهرستان شهرداری ها به شبکه اتوماسیون وصل شده است و ارتباط ما با بخش افزر نیز به صورت رادیویی انجام می شود.

کاظمی گفت: در زمینه ارتباطات از شهرستان های پیش رو هستیم و در بحث ثبت نام کارت ملی از جمعیت حدود ۵۰ هزار نفری شهرستان که نیازمند کارت ملی می باشند برای بیش از ۳۲ هزار نفر ثبت نام انجام شده و  ما بقی نیز در حال انجام است.

فرماندار قیروکارزین با اشاره به این که با توجه به رشد سریع ارتباطات نیاز ها نیز روز به روز گسترده تر می شود ابراز داشت: کمبودها در زمینه ارتباطات به دلیل کار نکردن نیست بلکه به دلیل رشد فزاینده در این بخش و ایجاد نیازهای جدید است.

وی با اشاره به نیازهای این شهرستان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: اتصال بخش افزر به شبکه فیبر نوری از نیازهای جمعیت ۱۵ هزار نفری این بخش است که در حال حاضر  برآورده شدن بخشی از نیازهای این بخش با مشارکت بخش خصوصی از طریق شبکه رادیویی صورت می گیرد.

کاظمی اضافه کرد: سه نقطه حادثه خیز جاده ای در شهرستان وجود دارد که عمده تصادفات در این سه نقطه صورت می گیرد و ارتباط و آنتن دهی تلفن همراه در این سه نقطه وجود ندارد.

فرماندار قیروکارزین ادامه داد: درخواست داریم که زیرساخت های اتصال به شبکه فیبر نوری برای دانشگاه ها، زندان شهرستان و شهرک صنعتی قیروکارزین که در یک فاصله چند کیلومتری با مرکز شهرستان هستند ایجاد شود./

انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید