در شهر امام شهر صورت گرفت

سومین پیاده‌روی بزرگ خانوادگی با عنوان صبح و نشاط امروز با استقبال مردم خونگرم امام‌شهر شهرستان قیروکارزین برگزار و از شبکه فارس و شبکه سه سیما به طور زنده پخش شد.


 

فارس| سومین پیاده‌روی بزرگ فارسی‌ها در قیروکارزین برگزار شد

 به گزارش قیروکارزین نیوز،  رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس در قیر وکارزین، در حاشیه این مراسم اظهار داشت: این هیئت با یک برنامه‌ریزی و حمایت مسئولان استانی از جمله استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس برگزاری برنامه‌های بزرگ پیاده‌روی را در خارج از مرکز استان دنبال کرده است.

سیروس پاک‌فطرت با قدردانی از فرماندار و سایر مسئولان شهرستان قیروکارزین در برگزاری پیاده‌روی خانوادگی افزود: معتقدیم این پیاده‌روی‌ها نشاط و سلامتی برای مردم به همراه دارد و راهکاری مناسب برای تشویق مردم به سمت ورزش است.

پاک‌فطرت همچنین از برگزاری یک پیاده‌روی بزرگ خانوادگی دیگر در شیراز خبر داد و افزود: این پیاده‌روی نیز  ۱۸ اسفند به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) مراسم پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در شیراز برگزار می‌شود .

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس اضافه کرد: در این مراسم شهروندان از ابتدای شهرک میان‌رود به سمت ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس پیاده‌روی می‌کنند و سپس و در این ورزشگاه گردهم می آیند.

 وی با بیان اینکه  این برنامه به صورت زنده از شبکه سوم سیما در برنامه صبح و نشاط و  شبکه فارس روی آنتن می‌رود گفت: ثبت نام و قرعه کشی این پیاده‌روی بزرگ اینترنتی است و جزئیات آن از طریق روابط عمومی هیئت اطلاع‌رسانی می‌شود.

توسعه ورزش همگانی یک ضرورت است

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از مسئولان برگزاری این پیاده‌روی اظهار داشت:  در جامعه امروز به ورزش همگانی به عنوان کم هزینه‌ترین ورزش در جامعه نیاز داریم، متاسفانه امروز  زندگی ماشینی را تجربه می‌کنیم و می‌طلبد که یک نگاه ویژه به ورزش همگانی داشته باشیم.

کرم‌پور با بیان اینکه مردم امام‌شهر یک روز بیادماندنی در ورزش شهرستان از حضور به یادگار گذاشتند بیان کرد: در چهره خردسالان، جوانان و زن و مردانی که در این پیاده‌روی باشکوه حضور داشتند یک لبخند، امید و نشاط بود که در این زمینه از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان فارس، هیئت ورزش‌های همگانی، امام جمعه، فرمانداری، شهرداری و شورای شهر امام‌شهر ، بخشدار مرکزی، رئیس اداره ورزش و جوانان و همچنین سایر مسئولان شهرستانی قدردانی می‌کنیم که این حرکت و اقدام بسیار زیبا را انجام داده و صدا و سیمای فارس نیز آن را به تصویر کشید.

وی گفت: امروز باید به ورزش بیشتر توجه شود و در این زمینه بیشتر برنامه‌ریزی داشته باشیم، اگر می‌خواهیم با چالش‌های اجتماعی برخورد کرده  و همدلی داشته باشیم توجه به ورزش یکی از مولفه‌های بسیار مهم است.

فرماندار شهرستان قیر و کارزین نیز در حاشیه برگزاری این مراسم با قدردانی از مسئولان ورزش استان فارس، مدیرکل و معاونان صدا و سیما و همچنین مسئولان شهرستان به ویژه هیئت ورزش‌های همگانی و شورای اسلامی و شهرداری شهر امام‌شهر  اظهار داشت: مردم امام‌شهر با حضور منسجم خود در این پیاده‌روی حماسه‌ای دیگر در ورزش رقم زدند.

کاظمی تصریح کرد: شهرستان قیروکارزین ظرفیت‌های خوبی برای گردشگری دارد که نخلستان‌ها و مرکبات آن با آب و هوای مناسب می‌تواند این روزها و به ویژه تعطلات نوروز مامنی مطلوب برای گردشگران باشد.

وی با اشاره به اینکه قیروکارزین یکی از قطب‌های تولید مرکبات در کشور است خاطرنشان کرد: زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع تبدیلی مرکبات در این شهرستان وجود داشته و از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان قیروکارزین نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: این رخداد بار دیگر برگ زرینی را در کارنامه ی درخشان ورزش شهرستان ورق زد و تصویری به یاد ماندنی و حماسی با حضور پر شور مردم ورزش دوست شهرستان بویژه امام شهری های خون گرم در سایه تلاش های شهردار و شورای امام شهر، فرماندار ورزشی، نماینده پرتلاش شهرستان، امام جمعه محبوب، ادارات فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، تعاونی روستایی، میراث فرهنگی ، بخشدار مرکزی، برق ، نیروی انتظامی، پایگاه بسیج امام شهر، پرسنل خدوم و زحمتکش شهرداری امام شهر در یک روز به یاد ماندنی رقم خورد.

باقر حسنی افزود: این برنامه که با تلاش های هیات ورزش های همگانی شهرستان و تعامل ویژه با هیات ورزش های همگانی استان تدارک و از طریق شبکه  استان فارس به صورت مستقیم پخش شد با استقبال بی نظیر مردم شهرستان مواجه و شور و نشاط بسیاری را در بین حاضران ایجاد کرد.

وی ادامه داد:  این همایش بزرگ بیش از ۲۰۰ هدیه و یک دستگاه پراید به عنوان جایزه ویژه داشت که به قید قرعه به شرکت کنندگان تقدیم شد./

انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید