با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت

کلنگ فاز اول بهسازی و تعریض محور قیر به جهرم با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، هیئت همراه، مسوولان استانی و مسوولان قیروکارزین به زمین زده شد.


 به گزارش قیروکارزین نیوز، فرماندار قیروکارزین در مراسم کلنگ زنی فاز اول تعریض و بهسازی محور قیر به جهرم اظهار داشت: جاده های مواصلاتی به شهرستان قیروکارزین از کیفیت بسیار نامطلوبی برخوردار می باشد .

اشکان کاظمی افزود: با وجود مشکلات مالی دولت با پیگیری های انجام شده توسط نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان مربوطه مشکلات محور های منتهی به شهرستان قیروکارزین در حال پیگیری می باشد .

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم گفت: پروژه تعریض و بهسازی قیر به جهرم ، محورهای بندر عباس، جهرم و شیراز را به هم متصل می کند و همچنین با آغاز به کار پروژه محور قیر به فیروزآباد نیز محورهای عسلویه فیروزآباد و شیراز به هم متصل خواهند شد.

وی اضافه کرد: شهرستان قیروکارزین به عنوان شاهراه اتصال شرق به غرب خواهد بود و با اجرای این دو پروژه، مردم شهرستان های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند از راهی ایمن برخوردار خواهند شد.

رئیس کمیسیون عمرانی مجلس نیز در این مراسم گفت: استان فارس به لحاظ آزاد راه از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و در این زمینه پیگیری های لازم در دست اجرا می باشد.

محمد رضا رضایی کوچی با اشاره به توقف پروژه عسلویه به قیر نیز ابراز داشت: با توجه به اینکه این پروژه بعد از رشد ۳۰ درصدی متوقف شده بود پیگیری های لازم برای راه اندازی دوباره پروژه در آینده ای نزدیک صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: پروژه محور قیر به فیروزآباد به دلیل توقف آن از پیمانکار قبلی گرفته شد و در قرار دادی با اعتبار ۲۷۰ میلیارد ریال به پیمانکار جدید سپرده شد.

کورش کرمپور تصریح کرد: در این پروژه مقرر شده ۸ کیلومتر از گردنه گلو مشک به سمت پاسگاه ریکان هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: در خصوص بازسازی و تعریض محور قیر به خنج و تعدادی از راه های روستایی از جمله کارزین به قلات برنامه های خوبی در دست اجرا می باشد.

به گزارش قیروکارزین نیوز، مسافت قیر به جهرم به طول ۷۵ کیلومتر است که تعریض ۲۰ کیلومتر نخست آن با اعتباری بالغ بر ۱۵۰میلیارد ریال انجام خواهد شد.

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید