مشاور استاندار فارس در حوزه دانشگاه ها

مشاور استاندار فارس در حوزه دانشگاه ها گفت: یکی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی دانش بنیان بودن آن است به طوری که پاسخگوی نیاز جامعه امروزی باشد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، سید آیت اله رزمجو مشاور استاندار فارس در حوزه دانشگاه ها در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر قیروکارزین که با حضور مسوولان محلی این شهرستان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قیروکارزین برگزار شد اظهار داشت: اگر ما به دنبال توسعه پایدار و تمام جانبه باشیم به طوری که پاسخگوی نیاز جامعه ی امروزی بوده و منافع نسل آینده را تضمین کند ناگزیر از روی آوردن به پژوهش هستیم.

رزمجو تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و دولت تدبیر و امید نیز آن را مدیریت و اجرا می کند یکی از شاخصه های اصلی آن دانش بنیان بودن است که در آن دانشجویان و نخبگان با تاسیس شرکت های دانش بنیان به تولید علم و فناوری همراه با خلاقیت اقدام می کنند.

 مشاور استاندار فارس در حوزه دانشگاه ها گفت: به منظور نهادینه کردن پژوهش و فناوری به مفهوم واقعی کلمه باید آن را گام به گام و از مقطع دبستان آغاز کرده و دانش آموزان را با فرآیند پژوهش آشنا کنیم.

وی ادامه داد: با طی کردن بک فرآیند نظام مند و علمی می توانیم به رشد و توسعه بر پایه پژوهش و فناوری دست یابیم.

 رزمجو ابراز داشت: دانشگاه ها ی ما باید دانشگاه نسل سوم باشد و بتواند نیاز های جامعه را رصد کرده و ضمن تولید علم، کار آفرین باشد.

در پایان این مراسم از سه پژوهشگر برتر شهرستان، آقای داداله بهمند، آقای رضا رضایی و خانم زهرا پربار تقدیر به عمل آمد و همچنین از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی شهرستان نیز توسط حاضرین بازدید بعمل شد./

انتهای پیام

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید