با حضور مسوولان استانی و محلی صورت گرفت

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با حضور مسوولان استانی و محلی از قیروکارزین بازدید کرد.


به گزارش قیروکارزین نیوز، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به دعوت کورش کرمپور نماینده محترم مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند درمجلس شورای اسلامی از شهرستان قیروکارزین بازدید کرد.

در این سفر مدیرکل جهاد کشاورزی فارس و جمعی ازکارشناسان مربوطه، نماینده مردم قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار قیروکارزین و برخی دیگر از مسوولان محلی و استانی وزیر جهاد کشاورزی را همراهی می کردند.

محمود حجتی در این سفر از اراضی پایاب سد سلمان فارسی قیروکارزین و کشت چغندرقند پاییزه در مزارع این شهرستان که باتوجه به زمان کشت از نظر صرفه جویی در آب بسیار موثر خواهد بود بازدید کرد و چگونگی مورد حمایت قرارگرفتن این محصول مهم توسط دولت و بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین بازدید از کارخانه خرما طلایی قیروکارزین بخش دیگری از سفر حجتی به قیروکارزین بود.

نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند درمجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید ضمن تقدیر و سپاس از وزیر محترم کشاورزی و همراهی سایر مسوولان و کشاورزان در این سفر اظهار داشت: این سفر در راستای بازدید میدانی از پتانسیل ها و ظرفیت های کشاورزی حوزه انتخابیه و بررسی چالش ها و موانع موجود بر سر راه کشاورزان زحمتکش برای بهره مندی از ظرفیت های کشاورزی حوزه انتخابیه و بهره وری بیشتر صورت گرفت.

کورش کرمپور افزود: اقدام وزارت جهاد کشاورزی برای برطرف کردن مشکلات کشاورزی در حوزه ستادی و تصمیم گیری های کلان منوط به هماهنگی و همراهی چند وزارتخانه دیگر از جمله وزارت نیرو، وزارت صنعت معدن و تجارت و… می باشد که در این سفر ضمن تامین نظر وزیر جهاد کشاورزی امیدواریم بتوانیم با پیگیری های مستمر و با جلب نظر وزاتخانه های مرتبط  در تامین مطالبات به حق کشاورزان عزیز گامی مهم و اساسی برداشته شود.

کرمپور با اشاره به درخواست های مطرح شده و مکتوب صورت گرفته در حاشیه این سفر تصریح کرد: پیگیری ساخت کانال های اصلی درجه ۱ و ۲ پایاب سدسلمان فارسی قیروکارزین توسط وزارت نیرو و سازمان آب منطقه ای فارس، پیگیری تخصیص اعتبار توسط وزارت جهادکشاورزی برای نزدیک به  ۲۲۰ کیلومتر کانال فرعی درجه  ۳و۴ و متعاقب آن تجهیز و نوسازی اراضی پایاب سد، پیگیری تخصیص اعتبار برای شروع ساخت قریب به ۲۵ طرح آبخیزداری دارای دفترچه مطالعاتی و نیمه تمام بخشی از درخواست های طرح شده بوده است.

وی ادامه داد: پیگیری تخصیص تسهیلات کم بهره دولتی برای طرح های همچون برقی نمودن چاه های کشاورزی، ساخت استخر، تجهیز و نوسازی چاه های کشاورزی و سرمایه در گردش کشت محصولات و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، تخصیص اعتبار برای جاده های بین مزارع و آب نماهای خسارت دیده ازسیلاب سال گذشته، کمک به مجوزدار کردن چاه های کشاورزی حفر شده قبل ازسال ۸۵ نیز بخش دیگری از مطالب و مکاتبات مطرح شده در این سفر بود.

وی در پایان از حضور وزیر جهاد کشاورزی و معاونان، مدیران استانی و شهرستانی، ائمه محترم جمعه و به ویژه مردم فهیم و کشاورزان زحمتکش قدردانی و تشکر کرد.

/انتهای پیام

 

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید