به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قیروکارزین دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست شورای اداری شهرستان قیروکارزین که در ادامه سفر هیئت دولت به فارس برگزار شد گفت: برای شناساندن توانمندی های قیروکارزین در کشور باید تلاش و عزم جدی صورت گیرد. وی تصریح کرد: باید گزارش مفصلی از شهرستان محروم قیروکارزین در جلسه هیات دولت ارائه دهیم تا بتوانیم مشکلات آن را حل و فصل نمائیم .
فرهادی در ادامه با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در حل مشکلات کشور گفت: دولت تدبیر و امید از ابتدای حضورش تلاش خود را در دو بخش داخلی و خارجی آغاز کرد ؛ که در بخش خارجی به نتایج بسیار مطلوبی خصوصا در بحث انرژی هسته ای رسیده ایم. وی ابراز داشت: یکی دیگر از نشانه های این پیشرفت درخواست شرکت های خارجی برای سرمایه گذراری در کشور بوده که در این راستا نیز باید خود را برای دوران پس از تحریم ها آماده کنیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید نمود : دولت در بخش داخلی تمرکز دولت بر روی اقتصاد بوده و در این زمینه توانسته رشد منفی اقتصاد کشور در ۲ سال گذشته را به رشد مثبت تبدیل کند ؛ و به منزله عبور از رکود می باشد. وی در ادامه افزود : یکی دیگر از مسائل مهم داخلی بحث بهداشت و درمان است که دولت تدبیر و امید با تلاش فراوان توانسته است با اجرای برنامه بسیار خوب به کمک اقشار مختلف جامعه بیاید.
فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات وزارت علوم اشاره کرد و گفت: با توجه به نظر رئیس جمهور دانشگاه ها باید به سمت رشته های آموزشی و اشتغال زا حرکت کند که در راستای این نظر وزارت علو م ، تحقیقات و فناوری این کار را به صورت محدود در مراکز استان ها و بصورت گسترده در دیگر نقاط کشور انجام داده است .
وی در پایان با اشاره به ظرفیت های کشاورزی و گازی در شهرستان قیروکارزین گفت: بحث ایجاد مراکز آموزش عالی مرتبط با این دو رشته در قیروکارزین را پیگری خواهیم کرد و همچنین مسائل و مشکلات مطرح شده را نیز انتقال داده و مورد بررسی قرار می دهیم.

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید