به گزارش روابط عمومی فرماندار ی شهرستان قیروکارزین اشکان کاظمی در شورای اداری شهرستان که با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، نماینده ویژه رئیس جمهور در شانزدهمین سفر استانی به فارس مشکلات بخش کشاورزی شهرستان را طرح نمود و خواستار پیگیری آنها از سوی نماینده ویژه رئیس جمهور شد .
فرماندار شهرستان قیروکارزین در ابتدا با اشاره به مستندات وزرات جهاد کشاورزی قیروکارزین را با تولید ۴۳ درصد لیمو شیرین و ۲۵ درصد لیمو ترش داری رتبه نخست تولید در کشور دانست و تاکید کرد : کسب این رتبه برای شهرستان یک فرصت و امتیاز محسوب شده و با توجه به قابلیت های ذکر شده انتظار میرود عدات سرمایه گذاری به نحو شایسته تری در قیروکارزین اعمال شود .
وی راهکار شهرستان قیروکارزن در شناسایی توانایی ها با توجه توانمندی های بالقوه آن در زمینه باغداری و کشاورزی تاسیس صنعت بسته بندی دانست که این امر در شهرستان محقق شده و با راه اندازی سرخانه پنج هزار تنی در سال جاری شاهد افت قیمت مرکبات سرخانه ای در شهرستان خواهیم بود .
کاظمی در ادامه به نبود میدان میوه و تره بار به عنوان یکی از مشکلات بزرگ کشاورزان اشاره کرد و تاکید نمود : علیرغم پیگیری های صورت گرفته راه اندازی میدان میوه و تربا هنوز میسر نشده و تلاش ها جهت راه اندازی هرچه سریعتر آن در حال انجام است .
فرماندار شهرستان قیروکارزین با اشاره به توانایی های شهرستان در بخش کشاورزی ، خشکسالی را از جمله مشکلات این منطقه دانست و یادآور شد : طی خشکسالی سال های اخیر که گریبانگیر شهرستان قیروکارزین شده است حدود هفتصد هکتار از باغات اطراف قیر خشک و دشت های شهرستان در معرض نابودی قرار گرفته است . کاظمی ضمن یاد آوری منبع عظیم آبی سد سلمان فارسی در این شهرستان گفت : در طرح مطالعاتی این سد حدود ۲۲ کیلومتر کانال های پایاب درجه یک و ۱۶۰ کیلومتر کانال های پایاب درجه دو جهت اجرا طرح شده بود که تاکنون پنج کیلومتر آن محقق شده است . وی خاطر نشان کرد : بحران آب شرب در بعضی نقاط شهرستان از دیگر مشکلات قیروکارزین میباشد که با استفاده از خط انتقال آب سد سلمان فارسی این امر نیز امکانپذیر خواهد بود .
فرماندار شهرستان قیروکارزین در بخش پایانی سخنان خود به بیمارستان امام محمد باقر (ع) شهر قیر اشاره نمود و تاکیدکرد از آنجایی که امکانات این بیمارستان در حد یک درمان بستر بوده طرح توسعه بیمارستان به ۹۶ تختخوابی در دستور کار قرار گرفته است. وی ادامه داد : طرح توسعه در زمینی به مساحت دو هزارو سیصد متر مربع در حال اجرا میباشد که فاز اول آن با اعتباری قریب به یک و نیم میلیارد اجرا شده وجهت تکمیل آن نیازمند اختصاص چهل میلیارد ریال می باشیم .

برای عضویت در کانال تلگرام خبری قیروکارزین نیوز اينجا کلیک کنید